Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
7.6°C
Kontakt
gmina Międzyrzec Podlaski

Programy rozwojowe w siedmiu gminnych szkołach

28 marca 2024 18:17 | autor: red.Mi
Umowę na realizacje projektu podpisali wójt Krzysztof Adamowicz i skarbnik Agnieszka Miłosz-Tusz (fot. UG Międzyrzec Podlaski)

Samorząd zrealizuje w siedmiu szkołach podstawowych projekt "Programy rozwojowe szkół w Gminie Międzyrzec Podlaski" opiewający na kwotę ponad 5 mln zł.

W ramach projektu uczniowie szkół w w Rzeczycy, Tłuśćcu, Halasach, Krzewicy, Rogoźnicy, Misiach i Rudnikach wezmą udział w dodatkowych zajęciach, nauczyciele i dyrektorzy będą uczestniczyli w szkoleniach, a dodatkowo placówki zostaną doposażone w nowe pomoce dydaktyczne.

Uczniowie klas I-VIII będą mogli uczestniczyć w zajęciach rozwijających kompetencje i umiejętności, takich jak: Mały kucharz, Tik-Tok with English, Warsztaty cyfrowe, Warsztaty robotów, Koło teatralne i Manufaktura szkolna. Zostanie zakupione doposażenie pracowni, placówki szkolne udzielą wsparcia psychologicznego i zapewnią pomoc dzieciom o szczególnych potrzebach edukacyjnych. Działania rozpoczną się już w kwietniu br.

Wartość projektu to 5.011.643,70 zł i jest on, jak podkreśla samorząd: "największym tego typu projektem realizowanym w województwie lubelskim". Samorząd nie ponosi dodatkowych kosztów finansowych, a swój wład rzeczowy wycenia na ponad 500 tys. zł.

Umowa na realizację projektu została podpisana przez wójta gminy Krzysztofa Adamowicza i skarbnik Agnieszkę Miłosz-Tusz w dniu 28 marca 2024 r.

Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

    «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

    Copyright 2020 © Międzyrzec.info
    Lokalny portal informacyjny