Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
10.8°C
Kontakt
gmina Międzyrzec Podlaski

Promowali mediacje rówieśnicze

14 grudnia 2022 08:37 | autor: Anna Ostapiuk
Mediacje szkolne i rówieśnicze tematem spotkania w Rzeczycy (fot. PSP w Rzeczycy)

W siedzibie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Rzeczycy odbyło się ponadregionalne spotkanie promujące mediacje szkolne i rówieśnicze, podczas którego został rozstrzygnięty konkurs "Mediacja ma moc" i wyłoniony wykonawca najlepszego logo mediacji.

Spotkanie odbyło się 12 grudnia i wzięli w nim udział, oprócz przedstawicieli gminy Międzyrzec Podlaski - włodarza, dyrektorów i nauczycieli szkół oraz reprezentantów ośrodków kultury, konsultant LSCDN w Lublinie Anna Radziwiłko oraz sędzia Sądu Okręgowego w Lublinie Małgorzata Kowalska.

W trakcie wydarzenia został rozstrzygnięty konkurs na logo promujące mediacje „Mediacja ma MOC" , nad którym honorowy patronat sprawowali wójt Krzysztof Adamowicz oraz dyrektor Lubelskiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Zawodowego Nauczycieli p. Krzysztof Staruch. Konkurs to wspólne działania mediatorów z północnego rejonu województwa lubelskiego, które zrodziło się podczas konferecji „Planowanie pracy mediatorów szkolnych i rówieśniczych”. Do współpracy podczas rozstrzygnięcia konkursu zostali zaproszeni: koordynator ds. mediacji w okręgu Sądu Okręgowego w Lublinie sędzia Małgorzata Kowalska, konsultant ds. wspomagania szkół i placówek w zakresie wychowania, opieki i pomocy-psychologicznej oraz profilaktyki LSCDN Anna Radziwiłko,  wizytator Kuratorium Oświaty w Lublinie Marzanna Grzeszczyk, przewodnicząca Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Międzyrzecu Podlaskim Ewa Tarasiuk oraz kierownik Referatu Oświaty Gminy Międzyrzec Podlaski Marta Cybulska-Demczuk.

Laureaci konkursu:

- kat. szkół podstawowych:
I miejsce - Maja Kwasińska (Publiczna Szkoła Podstawowa im. Karola Krysińskiego w Rudnikach)
II miejsce - Mikołaj Latoch (Publiczna Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Misiach)
III miejsce - Milena Sawczuk (Publiczna Szkoła podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Rzeczycy)
wyróżnienia: Oliwia Krasuska (Publiczna Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Halasach) oraz Krzysztof Jarzębski (Szkoła Podstawowa w Łomazach)

- w kategorii szkół ponadpodstawowych I miejsce zajęła Klaudia Kęska z Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie

Zwycięskie logo będzie wykorzystywane do celów identyfikacyjnych, korespondencyjnych i promocyjnych.

Tego dnia odbyło się również rozstrzygnięcie „V Międzyszkolnego Konkursu Pieśni i Piosenki Bożonarodzeniowej” . Komisja w składzie Magdalena Chodzińska, Michał Teofilski oraz Teresa Nikończuk wyłoniła laureatów w trzech kategoriach:

- klasy I - III
I miejsce - Karolina Sawczuk (SP Rzeczyca)
II miejsce - Brajan Bułhak (SP Tuliłów)
III miejsce - Michał Pytka (SP Małaszewicze)
wyróżnienie - Lena Wasiluk (SP Rogoźnica)

- klasy IV - VI
I miejsce - Nikola Jóźwik (SP Halasy)
II miejsce - Zofia Jurkowska (SP Rogoźnica)
III miejsce - Sofia Tymoszuk (SP Rogoźnica)
wyróżnienie - Wiktoria Bułhak (SP Tuliłów)

- klasy VII - VIII
I miejsce - Ewelina Matejko (SP Tłuściec)
II miejsce - Olga Kutnik (SP Biała Podlaska)
III miejsce - Karolina Duda (SP Halasy)
wyróżnienie - Julia Tomczak (SP Halasy)

W trakcie wydarzenia uczniowie klasy VI i VIII przygotowali pod kierunkiem koordynatora konkursu i mediatora szkolnego Justyny Deneki zaprezentowali część artystyczną poświęconą problematyce mediacji rówieśniczych i niełatwej sztuce budowania mostów porozumienia.

REKLAMA
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

    «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

    Copyright 2020 © Międzyrzec.info
    Lokalny portal informacyjny