YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Propozycja na wakacje - Intruz

24 czerwca 2013 17:27:12 | autor: Alicja Gaszewska
Kolejna propozycja na wakacje. Książka Stephenie Meyer, autorki bestsellerowego cyklu Zmierzch, Księżyc w nowiu, Zaćmienie, Przed świtem.

Kto jest Intruzem? Kto powinien odejść? W czyich rękach jest świat? 

To tylko kilka pytań. Aby nakreślić fabułę „Intruza”, trzeba by zadać ich setki. Czym zachwycają się wszyscy, którzy spędzili z tą książką wiele dni i nieprzespanych nocy? 

Przede wszystkim subtelnym, delikatnym językiem uczuć. Znana z sentymentalnego, skłonnego do upiększeń stylu autorka przy „Intruzie” zachwyca prostotą. 

Książkę poznajemy oczami Wagabundy - Duszy, która została wezwana na Ziemię, oraz jej „żywiciela” - Melanie. Jak wiele innych, Wagabunda ma misję - zasiedlić jakiegoś człowieka, opanować jego umysł i sprawić, by świat stał się... Piękniejszy. 

Dusze, stworzenia nieznające zła i okrucieństwa, istoty doskonałe. I ludzie, brutalni, opanowani przez żądze, uzależnieni od pieniędzy... Ale czy na pewno? Zestawiając ze sobą te dwie różne „rasy”, Meyer ze zręcznością godną podziwu powoli wplata w charakterystykę człowieka inne wartości - uczciwość, skromność, sprawiedliwość... I pragnienie miłości. Wszystkie te cechy poznaje Wagabunda, każda jest jednak poprzedzona goryczą... Przegranej?

Wagabunda i Melanie, dwie osoby tak różne, jak to tylko możliwe. Dwa światy i dwa umysły, splecione w jedno. Czy Melanie uda się zachować wolną wolę? Jak potoczą się losy Jamiego i Jareda? Kto zwycięży bitwę, by przegrać wojnę?

Sięgnij po „Intruza” i przekonaj się!

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male