Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
1°C
Kontakt
Region

Proszą o pomoc w ociepleniu domu

28 października 2021 10:19 | autor: Justyna Madan/Caritas
fot. Franciszek Szamocki
fot. Franciszek Szamocki
fot. Franciszek Szamocki
fot. Franciszek Szamocki
fot. Franciszek Szamocki
fot. Franciszek Szamocki
fot. Franciszek Szamocki
fot. Franciszek Szamocki

Angelika i Jacek Pietruszewscy mieszkają w Januszówce k. Zbuczyna. Z powodu powiększającej się rodziny, dobudowali do dwóch skromnych pokojów nowy budynek. Niestety brak im środków na ich ocieplenie przed zbliżającą się zimą dlatego Caritas Diecezji Siedleckiej zorganizował zbiórkę.

Potrzebne jest 40 tysięcy złotych

Państwo Pietruszewscy wraz z dwójką maleńkich dzieci oraz mamą pani Angeliki i mężem mamy mieszkają w dwóch skromnych pokojach, jeden z nich jest jednocześnie kuchnią. - Udało im się dobudować budynek do obecnych pomieszczeń, jednak jest on w stanie surowym. Mała przestrzeń powoduje, że niektórzy domownicy muszą czasem spędzać coraz chłodniejsze noce w niedocieplonej dobudówce bez ogrzewania. Drożejące materiały budowlane, kredyt oraz kontuzja pana Jacka znacząco spowolniły wykończenie nowego domu - informuje Anna Nowińska z Biura Prasowego Caritas Diecezji Siedleckiej.

Państwo Pietruszewscy chcą zapewnić swoim dzieciom (dwuletniemu synkowi i rocznej córeczce) godny byt. Sytuację skomplikowała operacja kolana pana Jacka, który - żeby spłacać kredyt - przerwał rehabilitację aby zwiększyć dochód rodziny. Pieniądze z kredytu zostały wykorzystane na dobudowę dwupiętrowego domu w stanie surowym, niestety nie udało się go wykonczyć.

- Małżeństwo robiło wszystko, co w ich mocy, żeby ukończyć budowę i utrzymać rodzinę, jednak przeciwności losu oraz bezlitośnie rosnące koszty materiałów budowlanych stanęły im na drodze. Całą pracę przy budowie wykonali własnymi rękoma, nie pozwólmy aby teraz poszła ona na marne. Najważniejsze aby jak najszybciej można było wznowić prace na budowie i zakupić niezbędne materiały - dodaje Anna Nowińska.

Na chwilę obecną brakuje drzwi wejściowych, paneli podłogowych (z podkładem), styropianu, glazury, terakoty, farby, płyt karton-gips oraz kleju do nich. W dalszej perspektywie potrzebne będzie wykończenie i wyposażenie kuchni, łazienki oraz umeblowanie pokoju dla dzieci. Szacowany koszt wynosi 40 tys. zł.

Ręce do pracy są, potrzeba tylko materiałów, żeby zdążyć przed zimą. Caritas Diecezji Siedleckiej wraz z rodziną Pietruszewskich apeluje do darczyńców o wsparcie za pomocą darowizn, liczy się każda złotówka. Każdy, kto zechce dorzuć swoją cegiełkę do wykończenia domu państwa Pietruszewskich oraz ich małych dzieci, może już dziś przekazać darowiznę na konto:
Caritas Diecezji Siedleckiej Bank Spółdzielczy O/Siedlce
21 9194 0007 0027 9318 2000 0260
z dopiskiem: „50112 - Angelika i Jacek Pietruszewscy”.

Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

    «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

    Copyright 2020 © Międzyrzec.info
    Lokalny portal informacyjny