YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Międzyrzec Podlaski

Przeciwdziałają ubóstwu energetycznemu

17 października 2019 12:04:42 | autor: Anna Ostapiuk
Mieszkańcy z terenu Gminy Międzyrzec Podlaski otrzymają dofinansowanie do montażu kotłów na pellet i gaz.

Mieszkańcy z terenu Gminy Międzyrzec Podlaski otrzymają dofinansowanie do montażu 100 instalacji niskoemisyjnych źródeł ciepła w ramach projektu pod nazwą „Program wsparcia dla wymiany źródeł ciepła w indywidualnych domach jednorodzinnych na terenie Gminy Międzyrzec Podlaski”. 23 września Wójt Gminy Krzysztof Adamowicz podpisał z Marszałkiem Województwa Lubelskiego umowę o dofinansowanie projektu o łącznej wartości 2 845 527,36 zł.

Województwo Lubelskie dofinansuje projekt wymiany źródeł ciepła na kwotę 2 166 762,19 zł ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020 Oś Priorytetowa nr 5- efektywna gospodarka niskoemisyjna. Zakres projektu obejmuje zastąpienie konwencjonalnych źródeł ciepła opartych na przestarzałych technologiach nowoczesnym systemem kotłów na biomasę (pellet) oraz zasilanych paliwem gazowym w gospodarstwach domowych, jednorodzinnych w Gminie Międzyrzec Podlaski.

Zamontowanych zostanie 49 kotłów na pellet oraz 51 kotłów na gaz. Efektem montażu instalacji będzie przeciwdziałanie ubóstwu energetycznemu – zlikwidowanie bariery w dostępie do stosunkowo drogich nowoczesnych źródeł ciepła, które w znaczny sposób wpłyną na podniesienie jakości i komfortu życia mieszkańców. Mieszkańcy pozbędą się przestarzałych i wysokoemisyjnych źródeł ciepła, a efektywność energetyczna gospodarstw domowych wzrośnie poprzez zmniejszenie zapotrzebowania na energię produkowaną w tradycyjny sposób. Nowoczesne instalacje bezpośrednio generują oszczędności w budżetach domowych.

Źródło: Urząd Gminy Międzyrzec Podlaski

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    (17 października 2019 22:03:46) może nie na temat poruszony w artykule ale ktoś mogłby wytłumaczyć z urzędu miasta dlaczego od paru dni mamy zaciemnienie w mieście -wyłączone są prawie wszystkie latarnie, zaciemnienie jak w czasie wojny ???? autor: gość
    (17 października 2019 12:52:32) Nie dajcie sie oszukac !!! Youtube ""Zasoby naturalne są własnością narodu!" .... Polska jest weglowa potego Europy!!! Wegiel da sie zgazyfikowac , co da czyste I bardzo wydajne zrodlo energii (technologia juz jest ) ale wladza woli kopalnie pozamykac lub odsprzedac za grosze, tak jak to ostatnio zrobili z Ursusem i tak jak to zrobili to w latach 90-tych. Posluchajcie i otworzcie oczy, a zobaczycie dlaczego chca wymieniac piece na palety i wcisnac nam rosyjski lub amerykanski gaz . OTWORZCIE OCZY I PRZESTANCIE WIERZYC W BZDURY . Malo tego , Polska lezy na olbrzymich zrodlach geotermicznych ktore sa latwe do wykorzystania . Moze warto zadac pytanie -dla kogo trzymane sa polskie zasoby naturalne , skoro nie pozwalaja nam ich wydobywac ????? Palety sie skoncza , gaz latwo zakrecic , wegiel zawsze jest !!! autor: gość
    logo male