Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
12.1°C
Kontakt
gmina Międzyrzec Podlaski

Przerwy w dostawie wody - AKTUALIZACJA: Rogoźnica, Rogoźniczka, Koszeliki, Zasiadki

10 września 2021 18:07 | autor: UG Międzyrzec Podlaski/Anna Ostapiuk

Do połowy września na terenie gminy Międzyrzec będą prowadzone prace modernizacyjne na sieci wodociągowej. W związku z tym w kolejnych miejscowościach mogą wystąpić przerwy w dostawie wody, przejściowy spadek ciśnienia lub nieznaczne pogorszenie jakości. Na bieżąco będziemy aktualizować ogłoszenia dotyczące kolejnych miejscowości.

AKTUALIZACJA:

13.09.2021 r. w godz. 9:00-15:00 Rogoźnica Starowieś, Rogoźniczka, Koszeliki, Zasiadki.

-----------------------------------------------------

W dniach 26.08-16.09.2021 r. w godzinach od 8.00 do 16.00 prowadzone będą prace modernizacyjne na gminnej sieci wodociągowej skupione na budowie 15 punktów r. pomiarowych. Roboty prowadzone będą w ramach realizowanego projektu monitoringu sieci wodociągowej oraz podniesienia jakości infrastruktury wodnej w gminie Międzyrzec Podlaski z RPO WL 2014-2020.

Jak informuje urząd gminy, prace te mogą spowodować przerwę w dostawie wody, przejściowy spadek ciśnienia oraz nieznaczne pogorszenie jakości wody poprzez zmętnienie na odcinkach sieci wodociągowej objętej robotami montażowymi. Informacje o planowanych przerwach w dostawie wody w danej miejscowości będą podane do wiadomości przynajmniej z jednodniowym wyprzedzeniem w sposób zwyczajowo przyjęty, tj. zostaną poinformowani sołtysi, a stosowne zawiadomienie pojawi się również na stronie internetowej.

.Z uwagi na potrzebę dezynfekcji woda w tym czasie będzie poddawana chlorowaniu. Chlor wprowadzany będzie do wody w postaci podchlorynu sodu (posiada atest PZH) w ilościach minimalnych, nie zagrażających zdrowiu i życiu konsumentów wody. Stężenie chloru będzie kontrolowane w zakresie zgodności z obowiązującymi normami. Efektem towarzyszącym procesowi chlorowania wody może być zmiana jej walorów smakowych i zapachowych nie powodujących zagrożeń natury zdrowotnej. Woda jest przydatna do spożycia dla ludzi i zwierząt. Po wykonanych pracach niezwłocznie zostanie zbadana pod kątem bakteriologicznym.

UWAGA:
W dniach 26-27 sierpnia 2021 r (czwartek-piątek) w godzinach od 8.00 do godz. 16.00 prowadzone będą prace modernizacyjne, które spowodują przerwę w dostawie wody w miejscowościach zaopatrywanych z ujęcia w Halasach: Łuniew i Krzewica

27 sierpnia 2021 r. przerwy przewidziane są dla miejscowości Wólka Krzymowska i Krzymoszyce.

30 sierpnia 2021 r.: Tuliłów i ul. Tuliłowska w Międzyrzecu Podlaskim

6 września 2021 r. Jelnica

9 września w godz. 8:00-16:00 - przerwa w dostawie wody w Strzakłach i Misiach (budynki od 28a do 36)

Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

    «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

    Copyright 2020 © Międzyrzec.info
    Lokalny portal informacyjny