11.9°C

Przezimują w fotelu lidera

13 listopada 2012 16:31
Niedźwiadek Chełm - Huragan Międzyrzec 1:2 (jun. st. 11.11.2012)

Juniorzy starsi Huraganu rundę jesienną kończą na pierwszym miejscu. W ostatniej kolejce pokonali na wyjeździe najgroźniejszego rywala Niedźwiadka Chełm.

Trener Jacek Syryjczyk nie ukrywał niepokoju przed tym spotkaniem.

- Chodziło o to, że kilku chłopaków świętowało w sobotę półmetek w szkole i nie byłem pewien jak to wpłynie na ich dyspozycję następnego dnia. Dlatego też od początku spotkania wybraliśmy wariant defensywny z nastawieniem na grę z kontry.

Mecz dla Huraganu ułożył się znakomicie. Już w 2 minucie indywidualną akcją popisał się Piotrek Wojtczuk, który nabrał jednym zwodem dwóch przeciwników, ograł trzeciego i wyłożył piłkę wzdłuż bramki dla nadbiegających kolegów z zespołu. Uprzedził ich zawodnik gospodarzy Łukasz Lesiuk, jego interwencja była jednak tak fatalna, że z odległości dwóch metrów wpakował futbolówkę do własnej bramki.

W 26 minucie było już 2:0 dla Huraganu. Rzut wolny na wysokości własnego pola karnego wykonywał zawodnik gospodarzy Michał Siatka. Nieprecyzyjne podanie sprytnie przejął Krystian Kociszewski, który minął obrońcę i dograł do Wojtczuka. Napastnik Huraganu nie zmarnował tej okazji i mimo rozpaczliwie interweniującego obrońcy posłał piłkę do siatki.

Pod koniec pierwszej połowy kontaktową bramkę dla gospodarzy zdobył Mateusz Garbacz.

- Na boisku było widać, że to mecz dwóch najlepszych zespołów tej ligi – komentuje Jacek Syryjczyk. - Dużo wysiłku kosztowało to spotkanie oba zespoły i różnie mogło się to zakończyć. Także naszą porażką.

Gospodarze mieli cztery doskonałe sytuacje do strzelenia bramki. Swoje szanse miał także Huragan. Głową z trzech metrów uderzał Piotrek Wojtczuk, ale bramkarz był dobrze ustawiony. Filip Kwaśniewski w 83 minucie trafił w poprzeczkę.

Dużo emocji wzbudziło w tym spotkaniu sędziowanie. Piłkarze Huraganu domagali się m.in. bezskutecznie podyktowania rzutu karnego, po tym jak zawodnik gospodarzy nogą podcinał a ręką spychał do parteru Rafała Kwaśniewskiego.

- Gospodarzom strasznie zależało na zwycięstwie w tym spotkaniu – stwierdza trener. - Sędziowanie było tendencyjne, ale nie złamali nas. Mój zespół pokazał determinację i charakter.

Warto podkreślić dobrą zespołową grę Huraganu w obronie. W bramce świetnie spisał się Wojtek Makaruk, przedpole skutecznie czyścili stoperzy Marczuk i Skrodziuk, z przodu ciężko pracował Piotrek Wojtczuk. Trener Syryjczyk podkreśla, że na wyróżnienie zasłużył cały zespół.

UKS Niedźwiadek Chełm – Huragan Międzyrzec 1:2 (1:2)

Bramka dla Niedźwiadka: Mateusz Garbacz 44

Bramki dla Huraganu: Lesiuk (samobójcza) 2, Wojtczuk 26

Skład Huraganu: Makaruk – Siergiej (61’ Zaniewicz H.), Marczuk, Skrodziuk, Kwaśniewski F. – Bartoszu, Kwaśniewski R. (85 Olszewski), Puścian, Adamczyk – Wojtczuk, Kociszewski K. (77’ Kociszewski P.)

BRAWO!!!!!!!
    tak właśnie tworzy sie nowa historia klubu i to właśnie jest nawiązanie do tradycji brawo chłopaki i wielkie dzieki Panie trenerze!!!!!!!!!!!!!
    autor: WIERNY KIBIC!

(15 listopada 2012 21:08)
    Szkoda że grają w soboty bardzo wcześnie, o 11-tej. Jakby grali w niedzielę przed seniorami to chętnie bym wpadał wcześniej aby chociaż drugą połówkę w ich wykonaniu zobaczyć.

(15 listopada 2012 18:15)
    do burmistrz
    bylem na paru meczach chlopaki maja niezla paczke oby tego nie zmarnowac trzba im dac szase rozwoj pozdrowienia