Przybieżeli kolędnicy do kina
W niedzielę, 18 stycznia, w Kinie Sława odbył się XVI Przeglądu Zespołów Kolędniczych.
Cykliczna impreza organizowana przez Miejski Ośrodek Kultury cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Także tym razem kinowa sala wypełniona była po brzegi. Na scenie zaprezentowały się chóry oraz schola z parafii Św. Mikołaja, kierowane przez Zdzisława Frydrychowskiego. Parafię Chrystusa Króla reprezentowała schola kierowana przez Leszka Korpysza, nie tylko znanego międzyrzeckiego lekarza, ale także muzyka. Wystąpił również chór "Oremus" z parafii św. Józefa, prowadzony przez Edwarda Melaniuka oraz schola z parafii św. Piotra i Pawła, kierowana przez Karola Hukaluka.
Ponadto podczas przeglądu wystąpił zespół Dzieci Podlasia, prowadzony przez Ewę Bernatowicz. Przygrywała mu kapela Przyjaciele, kierowana przez Bronisława Augustyniaka. Wydarzeniem był powrót na scenę MOK chóru Wiarus z Januszem Sawczukiem na czele. Widowni zaprezentował się także zespół "Radość" funkcjonujący przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku.
Dodaj komentarz:
Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
W JAKIM KINIE..?PRZECIEŻ TYLKO NAZWA ZOSTAŁA .... I WSPOMNIENIE....
autor: gość
do redakcji
Może to i było wydarzenie,ale dużo mniejsze niż występy Scholi p.św.Mikołaja. czy p.Chrystusa Króla które za swoje występy otrzymały dużo większe brawa. Nie mówiąc już o Zespole Dzieci Podlasia, który w porównaniu z "Wiarusem" P.Sawczuka wręcz "porwał" widownię. A PRAWDZIWY Chór Męski WIARUS działający przy Miejskim Ośrodku Kultury w Międzyrzecu Podlaskim cały czas istnieje i nie musiał "powracać". Pan Sawczuk 5 lat temu sam zrezygnował z jego prowadzenia. I dziwne jest, że Szanowny P.Redaktor tego nie wiedział.
autor: widz
czy aby na pewno to był prawdziwy Wiarus?
autor: gość
Najczęściej czytane
32
Dawna kotłownia zmieni się w magazyn obrony cywilnej
Miasto Międzyrzec Podlaski otrzymało ponad 700 tys. zł dofinansowania w ramach kolejnego etapu wdrażania ustawy o ochronie ludności i obronie cywilnej. Pieniądze zostaną przeznaczone na przebudowę budynku, który będzie pełnił funkcję magazynu obrony cywilnej. Inwestycja ma zostać zrealizowana jeszcze w tym roku.
Ostatnio komentowane
17
Burmistrz z absolutorium. Dziękował skarbnik miasta
Dwie najważniejsze sesje w rocznym kalendarzu rady miasta to sesja budżetowa oraz absolutoryjna. Podczas pierwszej radni uchwalają plan finansowy na kolejny rok, podczas drugiej oceniają sposób jego wykonania. Właśnie temu poświęcone było posiedzenie, które odbyło się 25 czerwca. Radni podsumowali działalność burmistrza oraz wykonanie budżetu za 2025 rok.
32
Dawna kotłownia zmieni się w magazyn obrony cywilnej
Miasto Międzyrzec Podlaski otrzymało ponad 700 tys. zł dofinansowania w ramach kolejnego etapu wdrażania ustawy o ochronie ludności i obronie cywilnej. Pieniądze zostaną przeznaczone na przebudowę budynku, który będzie pełnił funkcję magazynu obrony cywilnej. Inwestycja ma zostać zrealizowana jeszcze w tym roku.