YouTube Facebook fotogalerie
reklama
Region

Przygotują zapory na własny koszt

21 maja 2020 13:45:51 | autor: Anna Ostapiuk/Starostwo Bialskie
Na dwóch ciekach wodnych powstaną nowe zapory, których bezpłatne wykonanie zaoferowało bialskie przedsiębiorstwo. O rozwiązaniach problemu małej retencji wody rozmawiano podczas spotkania w Starostwie Powiatowym.

fot. pixabay.com

W siedzibie Starostwa Powiatowego w Białej Podlaskiej w dniu 19 maja br. z inicjatywy starosty bialskiego Mariusza Filipiuka odbyło się spotkanie, nad którym pochylono się nad problemem coraz dotkliwszej suszy hydrologicznej związanej z brakiem opadów. W spotkaniu uczestniczyli: Edward Tomaszuk, reprezentujący przedsiębiorstwo Pol-Kres EDWOOD z Białej Podlaskiej, Henryk Gmitruczuk – Dyrektor Zarządu Zlewni w Białej Podlaskiej PGW Wody Polskie, Bogdan Najdyhor - Kierownik Nadzoru Wodnego w Białej Podlaskiej PGW Wody Polskie oraz Przemysław Bierdziński – Dyrektor Wydziału Rolnictwa i Środowiska Starostwa Powiatowego w Białej Podlaskiej.

W trosce o interes społeczny i mieszkańców powiatu bialskiego starosta Mariusz Filipiuk podjął się organizacji spotkania pomiędzy ww. stronami, by stworzyć odpowiednią płaszczyznę do ustaleń dotyczących propozycji przedstawiciela lokalnej firmy EDWOOD, oferującego przygotowanie na własny koszt małych zapór na dwóch ciekach wodnych: rzekach Rudce i Danówce. W trakcie wspólnych rozmów wysunięto szereg interesujących propozycji rozwiązania problemu małej retencji.

W najbliższym czasie planowane jest powtórne spotkanie pod patronatem starosty bialskiego, w trakcie którego dotychczasowe propozycje i rozwiązania zostaną doprecyzowane, co pozwoli podjąć jak najbardziej korzystne decyzje.

_______________________________________
Źródlo: Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male