YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Międzyrzec Podlaski

Przyłącza z dofinansowaniem

6 marca 2020 22:21:24 | autor: Anna Ostapiuk/Urząd Gminy Międzyrzec Podlaski
Rozpoczął się nabór wniosków na dofinansowanie budowy przyłączy sieci kanalizacji sanitarnej. Z bieżącego programu dotacji mogą skorzystać mieszkańcy Rzeczycy i Berezy.

Do dnia 31 sierpnia 2020 r. potrwa nabór wniosków o udzielenie dotacji celowej ze środków budżetu Gminy Międzyrzec Podlaski na dofinansowanie kosztów inwestycji z zakresu ochrony środowiska i gospodarki wodnej, tj. budowy przyłączy do istniejącej sieci kanalizacji sanitarnej, odprowadzających ścieki bytowe z budynków mieszkalnych na terenie Rzeczycy i Berezy.

Osoby zainteresowane udziałem w projekcie winne są złożyć wypełnione wnioski wraz z załącznikami w postaci papierowej w siedzibie Urzędu Gminy w pokoju nr 17 osobiście lub przesłać kompletną dokumentację drogą pocztową. Wnioski rozpatrywane będą według kolejności ich złożenia, do momentu wyczerpania środków finansowych przeznaczonych na ten cel w uchwale budżetowej na 2020 rok, natomiast pozytywne rozpatrzenie będzie podstawą do zawarcia umowy o dofinansowanie.

Wysokość dotacji do jednego wybudowanego przyłącza kanalizacyjnego wynosi 50% kosztów kwalifikowanych, z zastrzeżeniem, że maksymalna kwota udzielonej dotacji nie będzie przekraczać 2.500 zł brutto. Wysokość dotacji obliczana jest na podstawie faktycznie poniesionych i udokumentowanych przez wnioskodawcę kosztów. Informacje o wysokości oraz warunkach uzyskania dotacji określone są w uchwale Rady Gminy Międzyrzec Podlaski nr XV/113/19 z dnia 30 grudnia 2019 r. w sprawie ustalenia zasad udzielania osobom fizycznym dotacji celowej ze środków budżetu Gminy Międzyrzec Podlaski na dofinansowanie kosztów inwestycji z zakresu ochrony środowiska i gospodarki wodnej – do budowy przyłączy do sieci kanalizacji sanitarnej.

Szczegółowe informacje na temat zasad udzielania dotacji można uzyskać pod numerem tel. 83 371 24 96 wew. 39 lub wysyłając zapytanie na email: sanit@miedzyrzecgmina.pl. Formularze wniosku i załączników dostępne są na stronie internetowej Urzędu Gminy.

Źródło: Urząd Gminy Międzyrzec Podlaski

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    (9 marca 2020 19:37:21) Opłata Opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi wzrasta od kwietnia do kwoty 14 zł/mc od osoby. W przypadku śmieci niesegregowanych - 42 zł/mc. O 1 zł od osoby przysługuje zniżka przy deklaracji posiadania kompostownika. autor: gość
    (9 marca 2020 17:06:56) Tak, ale nie wiem o ile autor: gość
    (9 marca 2020 11:10:48) Co ze smieciami Czy to prawda ze tak wzrosly oplaty za śmieci. Ktos cos wie? autor: Mieszkaniec gminy
    logo male