Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
11°C
Kontakt
gmina Międzyrzec Podlaski

Przypominajka konkursowa

28 lipca 2021 21:15 | autor: Anna Ostapiuk

Przypominamy o trzech obecnie trwających konkursach organizowanych na terenie gminy Międzyrzec Podlaski. Znawcy i miłośnicy lokalnej historii mogą zmierzyć się ze wspomnieniami o działalności Ochotniczych Straży Pożarnych i ich służbie dla mieszkańców wsi i miast. Czytelnicy i amatorzy dobrej książki mają okazję ukazać jej ducha na fotografii, natomiast sportowcy i posiadacze tęgiej głowy pełnej pomysłów proszeni są o pomoc w wymyśleniu nazwy dla klubu rolkowego powstałego przy międzyrzeckim GOK-u.

Do 13 sierpnia trwa konkurs na nazwę klubu rolkowego , który powstał przy Gminnym Ośrodku Kultury w Wysokim. Szczegółowy ⇒ REGULAMIN i karta zgłoszeniowa dostępne są na stronie GOK. W konkursie mogą wziąć udział osoby korzystające z oferty klubu oraz mieszkańcy gminy Międzyrzec Podlaski.

Według wytycznych regulaminowych wymyślona nazwa powinna nawiązywać do charakteru klubu, być oryginalna, ale też łatwa do zapamiętania. Każdy uczestnik może podać dwie nazwy opatrzone uzasadnieniem a propozycje należy składać za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres gok@miedzyrzecgmina.pl lub bezpośrednio do placówki w Wysokim.

REKLAMA

Również 13 sierpnia minie termin składania prac w cyklicznym konkursie dla mieszkańców gminy Międzyrzec i Ziemi Międzyrzeckiej pod hasłem "Duch książki na fotografii" , organizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Wysokim. Jest on skierowany do osób powyżej 7 lat, a podzielono go na trzy kategorie wiekowe:
I grupa - dzieci w wieku 7-11 lat
II grupa - młodzież w wieku 12-17 lat
III - dorośli powyżej 18 roku życia.

Aby wziąć udział w konkursie należy spełnić wytyczne ⇒ REGULAMINU dostępnego na stronie GBP. Pracę konkursową powinny stanowić 3 fotografie, każda o wymiarze A3 (30 x 40 cm), oddające istotę, wyjątkowość, atmosferę danej książki, czyli tzw. ducha książki. Dla każdej z grup wiekowych podano zakres tematyczny pracy:
I grupa - dowolna książka
II grupa - dowolna książka
III grupa – „Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej
Jak zaznacza organizator, fotomontaże, kolaże, multiekspozycje, obróbka graficzna, oraz jakakolwiek manipulacja cyfrowa są niedopuszczalne.

Bardziej odległy termin, bo aż do 30 października, ma konkurs "OSP w służbie mieszkańców wsi i miast" organizowany przez Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych Tłuściec (SILT) i filię GBP w Tłuśćcu w ramach cyklu "To, co przeżyło jedno pokolenie, drugie przeżywa w sercu i pamięci". To już dziesiąta odsłona, która każdego roku przybiera inny zakres tematyczny. Konkurs ma zasięg powiatowy i mogą w nim wziąć udział dzieci i młodzież z terenu powiatu bialskiego. Celem jest uhonorowanie pracy strażaków poprzez opracowanie i upublicznienie ich różnorodnych osiągnięć, a także zgłębienie wiedzy na temat funkcjonowania jednostek. Aby powalczyć o nagrody pieniężne należy wykonać pracę odnoszącą się do strażackiej dewizy "Bogu na chwałę, ludziom na ratunek" i przedstawić w niej strażaka, jednostkę, codzienną pracę lub konkretną akcję ratowniczą. Należy oprzeć się o źródła historyczne (wspomnienia, kroniki, zdjęcia itp.) lub przeprowadzić wywiady z osobami dysponującymi niezbędną wiedzą.

Konkurs zakłada dwie kategorie wiekowe: I - dzieci do 13 lat, II - młodzież, która nie przekroczyła 19 roku życia. Technika wykonanych prac według regulaminu określona jest jako mieszana, przy czym preferowane będą prace opisowe, bogato ilustrowane zdjęciami, rysunkami i szkicami z wykorzystaniem techniki komputerowej włącznie, jak też reportaże, filmy czy wywiady. Jednak, jak podkreślają organizatorzy, jeżeli ktoś zawrze tematykę konkursu w innej formie przekazu, taka praca również zostanie zakwalifikowana do oceny, jako spełniająca wymogi formalne. Dopuszcza się pracę zespołową, będzie ona zakwalifikowana do grupy wiekowej odpowiadającej najstarszemu członkowi zespołu.

Prace należy złożyć w siedzibie filii GBP w Tłuśćcu osobiście lub za pośrednictwem poczty na adres: 21-564 Tłuściec 61.

Szczegółowy ⇒ REGULAMIN i karta zgłoszeniowa do pobrania na stronie urzędu gminy Międzyrzec.

Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

    «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

    Copyright 2020 © Międzyrzec.info
    Lokalny portal informacyjny