YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Pyza na polskich dróżkach

17 grudnia 2018 16:08:17 | autor: Redakcja / ZPO 3
29 listopada dzieci z Samorządowego Przedszkola nr 3 z okazji 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości zaprezentowały na scenie kina Sława rozśpiewaną i roztańczoną lekcję patriotyzmu, historii, geografii i przyrody.

Pyza na polskich dróżkach - lekcja patriotyzmu w wykonaniu przedszkolaków z Trójki (fot. PS nr 3)

Przedszkolaki przedstawiły krótką historię powstania państwa polskiego. Wszystko za sprawą małej Pyzy, która wędrując krętymi ścieżkami naszego kraju ukazywała jego historię i piękno.  Rozpoczęła swoją wędrówkę od gór Tatr, poprzez kolejne zakątki Polski, odwiedzając Kraków, Warszawę, Białowieżę i Gniezno. Swoją podróż zakończyła nad Morzem Bałtyckim. Zwieńczeniem wędrówki Pyzy był powrót do rodzimego miasta - Międzyrzeca Podlaskiego. Widowisko zakończyło się wspólnym odśpiewaniem hymnu narodowego.

Dzieci okazały się prawdziwymi aktorami, wcielały się w role rycerzy, krakowiaków, górali, marynarzy, zwierząt, a gra aktorska uświetniona była tańcami oraz śpiewem. Uroku dodawały piękne stroje wykonane przez nauczycieli i rodziców. W krótkich wierszykach dzieci ukazały piękno naszej miejscowości oraz jej walory rekreacyjne i architektoniczne. Dostrzeżony został również wkład władz miasta w jego dynamiczny rozwój. Przedszkolaki obiecywały, że jak dorosną zostaną w tym urokliwym mieście. Spektakl był niesamowitym przeżyciem, który poruszył serca widzów, a na niejednym policzku popłynęła łza radości i wzruszenia. Wszyscy obecni byli dumni z tego, że są Polakami.

Sala widowiskowa podczas przedstawienia wypełniła się po brzegi. Licznie przybyli rodzice, dziadkowie i rodzeństwo małych aktorów. Spotkanie swoją obecnością uświetnili: burmistrz Zbigniew Kot, dyrektor MOK Andrzej Marciniuk, przewodnicząca Rady Rodziców Wioletta Trochonowicz, przedstawiciel wydawnictwa Mac Edukacja Elżbieta Barycka, dyrektorzy zaprzyjaźnionych przedszkoli - Katarzyna Słonecka i Marzanna Panasiuk.

Zgromadzona publiczność nagrodziła małych aktorów gromkimi brawami i owacjami na stojąco. Dyrektor ZPO nr 3 Jolanta Wolanin oraz burmistrz podziękowali dzieciom za niezwykłe przeżycia, nauczycielom i rodzicom za wkład i wysiłek włożony w przygotowanie niezwykłego i widowiskowego spektaklu. Ponadto burmistrz obdarował dzieci tematycznymi książeczkami.

W przedstawieniu wystąpiły dzieci z czterech najstarszych grup przedszkolnych pod kierunkiem wychowawców Bogumiły Panasiuk, Renaty Kowalczyk, Katarzyny Zdunek oraz  nauczycieli Doroty Głowniak, Bożeny Czubaszek, Anny Wolińskiej i Kingi Koźluk. Koordynatorem całego przedsięwzięcia była Marzanna Kopińska.

REKLAMA
reklama


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male