Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
12.6°C
Kontakt
Region

Radni powiatu zaplanowali przyszłoroczne wydatki

29 grudnia 2022 12:26 | autor: redakcja

Radni powiatu bialskiego uchwalili budżet na 2023 rok. Wydatki będą rekordowe, na co wpływ ma oczywiście inflacja. Przyjrzeliśmy się na co mogą liczyć ze strony powiatu mieszkańcy miasta i gminy Międzyrzec oraz gminy Drelów.

Dochody powiatu zaplanowano na kwotę 169 mln 614 tys. zł, a wydatki na 206 mln 079 tys. zł. Deficyt wyniesie aż 36 mln 464 tys. zł. Ma go pokryć kredyt długoterminowy w wysokości 24 mln 690 tys. zł oraz wolne środki na rachunku bieżącym w kwocie 10 mln zł.

W 2023 roku na terenie powiatu będą kontynuowane zadania już rozpoczęte oraz pojawią się nowe inwestycje. Tradycyjnie najwięcej pieniędzy zostanie wydane na modernizacje i budowę dróg. Zaplanowano na to blisko 50 mln zł.

Dwie duże inwestycje drogowe będą realizowane w przyszłym roku na terenie gminy Drelów. Są to:

Budowa drogi powiatowej w miejscowości Sokule (koszt: 9 mln 500 tys. zł)
Powiat – 2,4 mln zł
Gmina Drelów – 2,4 mln zł
Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg – 4,6 mln zł

Budowa drogi Zahajki – Przechodzisko – Drelów (4 mln 200 tys. zł)
Powiat – 780 tys. zł
Gmina Drelów - 780 tys. zł
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich – 3 mln 640 tys. zł

Ponadto 80 tys. zł zaplanowano na opracowanie dokumentacji projektowej na przebudowę drogi i budowę kanalizacji deszczowej na trasie ul. Berezowska – Szóstka.

Dwie duże inwestycje drogowe będą realizowane także w gminie Międzyrzec Podlaski:

Przebudowa drogi powiatowej Kożuszki – Krzewica (koszt: 6 mln 909 tys. zł)
Powiat – 2,4 mln zł
Gmina Międzyrzec – 2,4 mln zł
Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg – 1,9 mln zł

Rozbudowa drogi w Zasiadkach wraz z przebudową drogi w Maniach (koszt: 10 mln 559 tys. zł)
Powiat – 2,6 mln zł
Gmina Międzyrzec – 2,6 mln zł
Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg – 5,2 mln zł

W budżecie znalazło się także 150 tys. zł na opracowanie dokumentacji projektowej przebudowy drogi i mostu w Rzeczycy oraz 70 tys. zł na zakup samochodu dla Rodzinnego Domu Dziecka w Żabcach.

W Międzyrzecu Podlaskim z powiatowych pieniędzy zostanie sfinansowana budowa bezpiecznego przejścia dla pieszych na ul. 3 Maja (koszt: 70 tys. zł), montaż klimatyzacji w pracowni ekonomicznej Zespołu Szkół Ekonomicznych (koszt: 15 tys. zł), modernizacja podpiwniczenia w oddziale zamiejscowym Starostwa na potrzeby magazynowe (koszt: 250 tys. zł) oraz budowa chodnika na ul. Kolejowej (350 tys. zł).

Kwota 885 tys. zł została w budżecie zabezpieczona na potrzeby inwestycyjne międzyrzeckiego SP ZOZ. Wydatki będą dotyczyły: zakupu agregatu próżniowego (250 tys. zł), zakupu agregatu sprężarkowego (250 tys. tys. zł), wykonania instalacji powietrza technicznego dla sterylizatorni (25 tys. zł), wykonania instalacji awaryjnego zasilania elektrycznego (100 tys. zł), remontu pokrycia dachu (100 tys. zł), wykonania węzła sanitarnego w poradni ginekologiczno-położniczej (30 tys. zł), wykonania przyłącza wodno-kanalizacyjnego w budynku przy ul. Warszawskiej (100 tys. zł).

W powiatowym budżecie zabezpieczono sporą kwotę na wsparcie finansowe dla inwestycji realizowanych przez gminy. W przypadku Międzyrzeca chodzi o budowę oświetlenia w ulicy Berezowskiej, budowę oświetlenia na ulicy Drohickiej (na odcinku od skrzyżowania z ul. Kaczyńskiego do drogi krajowej nr 2) oraz przebudowę parkingu i drogi dojazdowej przy oddziale zamiejscowym Starostwa.

Dodaj swój komentarz:
 • captcha
 • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
  (16 lutego 2023 11:44)
  Co tam dla miasta, dla Polski !! Ile nominacji do Oskara dostał przecież.
  autor: gość

  (29 stycznia 2023 12:22)
  hehehe ... Starosta J. to się nadaje.. Proszę o wymianę zasług dla tego miasta - jednej na każdy rok, jaką dzięki jego staraniom zrealizowano.
  autor: gość

  (19 stycznia 2023 20:58)
  Mieszkańcy miasta są dumni i szczęśliwi bo na czele powiatu stoi mieszkaniec Międzyrzeca przez wszystkich szanowany Nasz Starosta Kochany!!!!!
  autor: gość

  reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

  «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

  Copyright 2020 © Międzyrzec.info
  Lokalny portal informacyjny