Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
7.6°C
Kontakt
miasto Międzyrzec Podlaski

Radni zdecydowali. Parafie dostaną pieniądze

6 marca 2024 10:52 | autor: redakcja

Rada Miasta przyjęła uchwały o przyznaniu blisko pół miliona złotych dotacji dla dwóch parafii międzyrzeckich. Te pieniądze miasto pozyskało z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.

Założeniem Rządowego Programu Odbudowy Zabytków było wsparcie samorządów w odbudowie i remontach obiektów zabytkowych, a tym samym poprawa ich stanu oraz zabezpieczenie przed degradacją i niszczeniem. W dwóch etapach programu, które rozstrzygnięto w minionym roku, miasto pozyskało blisko 1,7 mln zł na prace konserwatorskie i remontowe w trzech międzyrzeckich parafiach.

Podczas sesji rady miasta 29 lutego radni przyjęli dwie uchwały o przekazaniu części dotacji. Do parafii św. Apostołów Piotra i Pawła trafi 108 486 zł, z przeznaczeniem na prace konserwatorskie przy rzeźbie Chrystusa Ukrzyżowanego i obrazie św. Jana Chrzciciela. Z kolei parafia św. Józefa otrzyma 361 620 zł na prace konserwatorskie przy ołtarzu głównym i ambonie.

Do przekazania pozostały jeszcze dwie dotacje. Parafia św. Mikołaja ma otrzymać 500 000 zł na prace remontowe przy zabytkowej XIX-wiecznej plebanii, a parafia św. Józefa dostanie 699 513 zł na remont parkanu w starej części cmentarza przy ul. Brzeskiej. Uchwały dotyczące tych dotacji rada miasta podejmie po skompletowaniu przez parafie wymaganej dokumentacji. (foto: Parafia Św. Józefa)

Dodaj swój komentarz:
 • captcha
 • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
  (7 marca 2024 22:30)
  Kandydat o którym piszesz nie był uczestnikiem ani marszu ani zgromadzenia zwołanego pod szyldem wściekłych macic i yebaćpisów. Był zniesmaczony że coś takiego odbywa się w naszym mieście. Nie jestem fanem tzw. POkemonów ale trzeba dać świadectwo prawdzie. Jak to mówią.
  autor: gość

  (7 marca 2024 18:37)
  A on to taki kościółkowy?
  autor: Gość

  (7 marca 2024 18:15)
  PO przyczepiło się sutanny. Kilka lat temu marsze a teraz różańce ... Pełnomocnik PO/ Kandydat PO na Burmistrza na czas kampanii odnalazł drogę krzyżową.
  autor: gość

  (7 marca 2024 16:00)
  Po komunie zostały osiedla domów, fabryki, blokowiska, domy kultury i Twoje wykształcenie.
  autor: ja

  (7 marca 2024 15:27)
  Rabany jedne ,to kasa na zabytki nie na drogi. To są jedyne zabytki, bo po komunie został jedynie smród i POmiot.
  autor: gość

  (7 marca 2024 13:25)
  Za 700 tysięcy to można cały cmentarz ogrodzić parkanem.Ludzie slalomem jeżdżą po ulicach bo dziury a tu kasa jest.
  autor: GOŚĆ

  (7 marca 2024 13:12)
  Kpina z wyborców tuż przed wyborami. Jak chcą dawać, niech dadzą z własnej kieszeni. Lepiej zainwestować w młodzież a nie kieckową mafię obracającą miliardami.
  autor: gość

  reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

  «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

  Copyright 2020 © Międzyrzec.info
  Lokalny portal informacyjny