YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Ratownicy oczyścili Krznę

28 lipca 2020 17:34:58 | autor: redakcja
25 lipca Międzyrzecka Drużyna WOPR we współpracy z PGW Wody Polskie zorganizowała akcję "Czysta Krzna". Ratownikom przez kilka godzin udało się uprzątnąć koryto rzeki na odcinku od mostu na ul. 3 Maja do mostu na "Zamczysku".

Ratownicy spędzili w wodzie kilka godzin oczyszczając dno na odcinku prawie 1200 metrów. Zadanie do łatwych nie należało, ponieważ rzeka miejscami była głęboka i mulista.

Patrząc na efekty akcji rysuje się nieciekawy obraz międzyrzeczan spędzających czas nad Krzną. Z rzeki wyłowiono dziesiątki szklanych butelek po napojach alkoholowych, kilkanaście opon samochodowych (w tym jedną od samochodu ciężarowego), dwa metalowe kosze na śmieci, ramę od roweru oraz szereg innych „drobnych śmieci”.

W akcji „Czysta Krzna” uczestniczyli: Rafał Mironiuk, Piotr Trzpil, Andrzej Nowowiejski, Karol Pocztarski, Wojciech Suszek i Kuba Jakimiak.

Dzięki współpracy Międzyrzeckiej Drużyny WOPR z bialskim zarządem PGW Wody Polskie możliwe było również uprzątnięcie terenów w pobliżu rzeki. Akcję wspierał Urząd Miasta i burmistrz Zbigniew Kot.

Foto: WOPR Międzyrzec Podlaski

 

REKLAMA
reklama

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    (29 lipca 2020 09:21:48) Nasi stwierdzili że ścieki płyną spoza naszego województwa. Przejęła Warszawa, Inspektorat w Mińsku Maz, ukarał KRYNICE Dziadkowskie bo to oni trują, dwoma mandatami i skierował sprawę do prokuratury Siedlce. AMEN autor: HIHOT
    (29 lipca 2020 08:30:10) Zapewne wysoko postawiony w szeregach, bo zamietli pod dywan autor: NIKI
    (28 lipca 2020 19:08:56) KTO ZATRUŁ PISZCZKĘ ?????? autor: HA
    logo male