YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Drelów

Remont kolejnego odcinka drogi

24 listopada 2019 20:13:50 | autor: Anna Ostapiuk
Do końca miesiąca mogą potrwać utrudnienia na drodze powiatowej 1013L Rogoźnica – Żerocin na odcinku Szachy – Żerocin.

Prace modernizacyjne na powyższym odcinku realizowane są w ramach zadania własnego powiatu bialskiego obejmującego bieżące utrzymanie dobrego stanu dróg. Obecny remont odcinka drogi powiatowej Rogoźnica – Żerocin o długości 1,075 km (od km 7+465 do km 8+540) obejmuje prace związane z wyrównaniem nawierzchni, warstwą ścieralną i regulacją pobocza. Koszt zadania to prawie 400 tysięcy złotych. Przewidywany termin realizacji zadania to 30 listopada b.r. Remont odcinka wykonuje Przedsiębiorstwo Robót Drogowych S.A. w Białej Podlaskiej, którego oferta cenowa złożona w przetargu przeprowadzonym w dniu 8 października w trakcie weryfikacji uzyskała łącznie 100 pkt.

- W imieniu całej wspólnoty samorządowej, państwa radnych, sołtysów i wszystkich mieszkańców, składam podziękowania obecnemu panu staroście za pamięć o remoncie dróg powiatowych na terenie naszej gminy. Wieloletnie zaniedbania ze strony starostwa są sukcesywnie naprawiane, przybywa nam wyremontowanych i nowych dróg powiatowych – mówił wójt gminy Drelów Piotr Kazimierski.

Obecna modernizacja drogi kończy się przed skrajem miejscowości Żerocin. – Obecnie nie jest jeszcze planowana kontynuacja remontu końcowego odcinka drogi biegnącej do skrzyżowania 1013L z drogą powiatową Międzyrzec Podlaski – Biała Podlaska, gdyż wszystko zależy od tego, jak duże środki finansowe zostaną przeznaczone na prace związane z drogami – wyjaśnił rzecznik starosty bialskiego Jakub Witczak. Zapytany również o kwestię modernizacji drogi powiatowej Międzyrzec – Biała Podlaska na odcinku Zahajki – Żerocin – Strzyżówka dodał, że tego typu inwestycja nie została jeszcze ujęta w planach inwestycyjnych.

REKLAMA
reklama

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male