Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
0°C
Kontakt
gmina Międzyrzec Podlaski

Reprezentanci Turcji, Grecji i Bułgarii goszczą w gminie Międzyrzec

22 listopada 2021 22:05 | autor: Anna Ostapiuk
Uczniowie z Turcji i Grecji we wspólnych działaniach ze Szkołą Podstawową w Tłuśćcu (fot. UG Międzyrzec Podlaski)

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Tłuśćcu jako pierwsza w Gminie Międzyrzec Podlaski przystąpiła do międzynarodowego projektu Social Media For Educational Purposes. W ramach działań uczniowie szkoły wyjeżdżali wcześniej do Turcji i Rumunii, realizowali również część zadania w formie online. Obecnie gmina gości w swoich progach uczniów z Turcji i Grecji oraz nauczycieli z Bułgarii.

Społeczność szkoły w Tłuśćcu bierze udział w programie Erasmus+ wspólnie ze szkołami w Turcji, Bułgarii, Rumunii i Grecji. Inicjatorem przystąpienia do międzynarodowego projektu Social Media For Educational Purposes była dyrektor Elżbieta Demczuk oraz wicedyrektor Anna Meleszczuk-Domańska.

W ramach projektu uczniowie i nauczyciele z Tłuśćca braki udział w wyjazdach do Turcji i Rumunii, natomiast w kwietniu, kiedy trwały obostrzenia związane z pandemią, część zadań realizowano online. Gospodarzem wirtualnych spotkań była szkoła w Tłuśćcu.

Obecnie na terenie gminy trwają spotkania integracyjne i warsztaty międzynarodowe, w których uczestniczą przybyli do Polski uczniowie z Turcji i Grecji oraz nauczyciele z Bułgarii. Jednym z celów działań projektowych jest prowadzenie kampanii uświadamiających uczniom i rodzicom zagrożenia płynące z nieodpowiedzialnego korzystania z Internetu, z mediów społecznościowych oraz ukazywanie alternatywnych sposobów na spędzanie wolnego czasu, z dala od świata wirtualnego.

________________________________________
Źródło/zdjęcie: Urząd Gminy Międzyrzec Podlaski

Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

    «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

    Copyright 2020 © Międzyrzec.info
    Lokalny portal informacyjny