Region

Rewelacyjne starty pływaków

24 maja 2014 13:24 | autor: redakcja/mosir
Sukces pływaków na Roztoczu

Aż 27 medali przywieźli międzyrzeczanie z Zamościa, gdzie w miniony weekend (17-18 maja) odbyły się Międzynarodowe Zawody Pływackie o Puchar Roztocza.

W zawodach wzięło udział 213 zawodników z 14 klubów, w tym trzynastka z Międzyrzeca. Podopieczni Wojciecha Lubańskiego błysnęli formą. W Rankingu Medalowym zajęli 2 miejsce zdobywając 27 medali (13 złotych, 10 srebrnych i 4 brązowe).

W kategorii 11 lat i młodsi znakomicie popłynął Jakub Jakimiak , który był bezkonkurencyjny w stylu dowolnym na dystansie 50, 100 i 200 m. Oprócz zwycięstw uzyskał on znakomite czasy, które dały mu miejsce w pierwszej dziesiątce Rankingu Ogólnopolskiego. Na 50 m st. dow. Kuba uzyskał czas 30,37, co daje mu 1 miejsce w Polsce wśród 11-latków. Na dystansie 100 m st. dow. popłynął w czasie 1;08,72, co plasuje go na 5 miejscu w Polsce. W wyścigu na 200 m Kuba miał 2;31,16, w rezultacie - 6 miejsce w Polsce.

W zamojskich zawodach bardzo dobrze spisali się inni nasi reprezentanci - koleżanki i koledzy Kuby z klasy 4 pływackiej SP3. Ola Węgrzyniak zajęła trzykrotnie 2 miejsce w stylu klasycznym na 50, 100 i 200 m. Wyniki Oli to również ścisła czołówka Polskiego Rankingu. W Zamościu Ola popłynęła bardzo szybko 50 m st. klas. - 41,86 (12 czas w Polsce na 1639 zawodniczek 11-letnich w Rankingu), 100 m st. klas. - 1;32,09 (15 w Polsce), 200m st. klas. - 3;22,72 (9 lokata w Kraju).

Kolejną 11-letnią zawodniczką, która uzyskała dobre wyniki była Eliza Lesiuk , która uplasowała się tuż za Olą i zajęła trzy razy 3 miejsce w st. klasycznym. Czas jaki uzyskała Eliza na dystansie 200 m st. klas - 3;29,17, daje jej 13 miejsce w Polsce. Dobrze zaprezentował się również Grzegorz Radzikowski , który startując w st. klas. zajął 1 miejsce na 200 m i 2 miejsce na  50 i 100 m. Dobre wyniki i swoje rekordy życiowe uzyskali również Bartłomiej Przychodzki i Mikołaj Puszkarski w st. grzbietowym, Piotr Sapiecha w st. dow. i Kuba Struk w st. klas.

Równie dobrze poradzili sobie na zawodach starsi pływacy. Jakub Celiński (rocznik 2002) był bezkonkurencyjny na 50, 100 i 200 m st. klasycznym w kat. 12-13 lat. Kuba, mimo młodszego rocznika (12-latek), pokonał konkurencję i trzy razy był najszybszy w st. klas. Czasy jakie uzyskał dały mu 1 miejsce w Polsce na dystansie 100 i 200 m st. klas., a na 50 m uzyskał trzeci czas w Rankingu.

W roczniku 2001 najlepiej zaprezentowała się Oliwia Stefaniuk, która wygrała rywalizację w stylu dowolnym. Oliwka pobiła swoje rekordy życiowe i uzyskała najlepsze wyniki w województwie i czołowe w Polsce. Jej koleżanka z klasy - Zuzanna Celińska była najlepsza na 200 m st. klas. uzyskując bardzo dobry czas 3;03,10, i dwa razy zajęła 4 miejsce. Kolejną szybko pływająca dziewczyną była delfinistka Zuzanna Włodarczyk (2001 rocznik). Zuza zdobyła 1 miejsce na 200 m st motylkowym, 2 na 100 m i 3 na 50 m.

Bardzo dobrze wypadła również najstarsza zawodniczka Huraganu Magdalena Suchota (rocznik 1997), która była najlepsza w kat. 14 lat i starsi. Magda wygrała wszystkie swoje cztery wyścigi. Była bezkonkurencyjna na 50,100 i 200 m st. grzb. oraz 100 m st. zmiennym. Magda zajmuje bardzo wysokie miejsca w Polsce wśród Juniorów 17-letnich. W stylu grzbietowym jest najlepsza w województwie.

Świetne czasy jakie uzyskali pływacy z Międzyrzeca dały im wysokie miejsca w klasyfikacji Pucharu Roztocza. Lepsza była jedynie Avia Świdnik.

O bardzo dobrym występie zawodników Huraganu świadczy fakt, że w klasyfikacji na najlepszą zawodniczkę i zawodnika zawodów, za sumę uzyskanych punktów w czterech startach niezależnie od stylu, pływacy z Miedzyrzeca bardzo często odbierali nagrody i puchary.

Na wynik składały się wyniki na dystansie 50,100, 200 m w danym stylu + 100 m st. zm.