YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

ROCKwMOK już po raz siódmy

28 lutego 2014 18:52:41 | autor: red./MOK
Siedem zespołów z Międzyrzeca i okolicy zaprezentuje się w sobotę (1 marca) w sali widowiskowej MOK na Przeglądzie Zespołów Rockowych. Preferują raczej cięższą odmianę rocka, ze sceny możemy się jednak spodziewać także elementów funku, jazzu i folku.

Najlepsi na przeglądzie otrzymają nagrody: 1000 zł, 600 zł i 400 zł. Impreza zaczyna się o godz. 15. Bilet kosztuje symboliczne 5 zł.

Oto lista wykonawców plus informacje przesłane do organizatora przeglądu - Miejskiego Ośrodka Kultury:

Reflection

Zespół założony w październiku 2011 roku przez pięciu przyjaciół z Białej Podlaskiej, których połączyła miłość do muzyki i niechęć do dzisiejszych trendów. Reflection jest dziełem różnych gustów i upodobań członków. Łączy Rock, Funk, typowo Jazzowe elementy improwizacji. Teksty natomiast - od poezji aż po opisy otaczającego nas świata często gorzkie i zbyt prawdziwe.

Skład: Paweł Bodnaruk – Perkusja; Leszek Jaszoruk – Klawisz; Grzegorz Lichograj – Gitara prowadząca; Jakub Horodecki - Gitara Basowa; Paweł Cybulski - Wokal

Dark Raven

Zespół powołany do życia w 2011 roku, formowany przez dwa lata do stycznia 2013, kiedy to powstał skład istniejący do dzisiaj. Energia na scenie, przyjemność z gry i pasja, to trzy najważniejsze cechy formacji. Zespół gra w klimatach ciężkiego rocka.

Skład: Lakers – bas, Hapol – perkusja, Samuraj – gitara 1, Suchy – gitara 2, Bogu – wokal

Rooster

Zespół Rooster powstał w październiku 2009 r. w Łukowie w woj. lubelskim. Został założony przez Wierzę (Rafała Wierzejskiego) oraz Komara (Tomka Komorowskiego), którzy wspólnie grali od kwietnia 2009 r. Po krótkim czasie dołączył do nich Tomi (Tomek Radomyski). Zespół pomału zaczął tworzyć swoje utwory, ale wiedział, że potrzebuje basu i drugiej gitary. Parę miesięcy później na ich drodze pojawili się: Babs (Mateusz Babiak) oraz Lakers (Łukasz Zakrzewski). Zespół zaczął funkcjonować w pełnym składzie od października 2009 r. Do dzisiaj mają na swoim koncie mnóstwo koncertów m.in. w Siedlcach, Warszawie, Krakowie, Łodzi, Międzyrzecu Podlaskim, Lublinie, Łukowie, Lubartowie, Terespolu, Puławach czy Ostrołęce. W muzyce zespołu można usłyszeć wiele wpływów z rożnych gatunków muzycznych, sam zespół określa ją jako energiczny rock. W swojej karierze supportowali takie zespoły jak: Luxtorpeda, Kult, Farben Lehre, Proletaryat, Ira. Nazwa Rooster (kogut) pochodzi od tytułu piosenki zespołu Alice In Chains. Zespół po dziś dzień ma się dobrze, tworzy nowe kawałki oraz koncertuje.

Skład: Rafał Wierzejski – Wokal; Mateusz Babiak - Gitara Solowa; Tomek Komorowski - Gitara Rytmiczna; Łukasz Zakrzewski - Gitara Basowa; Tomasz Radomyski - Perkusja

No Problem

Gramy razem od 2005 roku, na koncie mamy kilka sukcesów, jednak nadal brak tych wiele znaczących. Naszym marzeniem jest nagrać płytę, ruszyć w trasę i grać, bo to jest to, co kochamy robić.

Skład: Daniel Troć - wokal, gitara; Michał Olesiejuk – gitara; Rafał Kozłowicz – bas; Konrad Troć - perkusja, wokal

Midway

Zespół Midway powstał w 2008 roku w Siedlcach. Tworzy go pięć osób: za mikrofonem zdziera gardło Rafał Kłoś, na gitarze solowej kaleczy ręce Filip Boczek, na gitarze rytmicznej wtóruje mu Danek Filipowicz, na basie wypluwa flaki Lechu Sekuła, na garach ostatnie resztki tchu zostawia Pater. Midway to zajebista dawka gitarowego grania połączona z soczystym basem i mięsistymi garami, okraszone polskojęzycznymi wokalami. Rock w solidnym wydaniu!!! Do największych osiągnięć Midwaya należą zdobycie Rockowych Zgrzytów w Węgrowie (2011) oraz rozgrzewanie publiki przed takimi tuzami jak Mr. Pollack, Cochise, Proletaryat, Lostbone, Ametria, Turbo.

Merkfolk

Zespół Merkfolk powstał w 2013 r. Jego członkowie pochodzą z Międzyrzeca Podlaskiego i Lublina. Grają folk metal inspirowany twórczością Eluveitie, Arkony i Korpiklaani oraz tradycyjnymi melodiami i tekstami ludowymi.

Skład: Mery – wokal; Kasia – skrzypce; Kacper – akordeon; Irmina – gitara; Krzysiek – bas, wokal; Rafał – perkusja

A.R.D (Allow the Rabbit to Die)

Najwcześniejsze wzmianki o A.R.D można odnaleźć już w kronikach z Roku Pańskiego dwa tysiące piątego, gdzie nazwą tą zaczęła tytułować się grupka zapaleńców marzących o wyrywaniu lasek na instrumenty, działająca na obszarze obecnego miasta Radzyń Podlaski. Ale zostawmy może te zamierzchłe czasy w spokoju. Obecny skład wykrystalizował się w 2011 roku, gdy do zespołu, który właśnie reaktywował się po rozmaitych życiowych zawieruchach dołączył Kicek. Dzięki poglądom na tyle podobnym żeby się nawzajem nie powyżynać - a jednocześnie na tyle różnym żeby nie było nudno - z nową energią, pomysłami i podejściem wróciliśmy do realizowania naszych marzeń. Każdy z nas wnosi od siebie do grania coś innego - co jest wynikiem różnych inspiracji i upodobań - ale efektem złożenia tego w całość jest muzyka, która daje nam dużo radochy i satysfakcji. Swoją radosną twórczość określamy jako ultra-death-satanic metal z elementami country i electro. Próbowaliśmy występować na imprezach okolicznościowych jak chrzty, jubileusze i dożynki, ale po dłuższym namyśle stwierdziliśmy, że to jednak nie jest nasza branża i musimy zmienić grono odbiorców.

Skład zespołu: Jarek "Kicek" Król – wokal; Wojtek "Kowal" Kowalczyk - gitara elektryczna; Karol Krupa - gitara basowa; Przemek "Móh" Burcon - perkusja


Zagrają na ROCKwMOK


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male