YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Międzyrzec Podlaski

Rodzinne spotkanie opłatkowo - noworoczne

8 stycznia 2020 10:31:35 | autor: Anna Ostapiuk
Już po raz siódmy w gościnnym Tuliłowie w Święto Trzech Króli odbyło się rodzinne spotkanie opłatkowo - noworoczne. Mieszkańcy gminy wspólnie kolędowali, podzielili się opłatkiem i spędzili wieczór w duchu kultury regionalnej.

Spotkanie Opłatkowo-Noworoczne 2020 w Tuliłowie (foto. www.fotomj.pl)

- Dzisiaj tworzymy rodzinę gminy Międzyrzec Podlaski - powitał zgromadzonych na uroczystości wójt Krzysztof Adamowicz, przypominając o wartości integracji społecznej i potrzebie bycia razem, będącej celem przyświecającym gminie Międzyrzec Podlaski od wielu lat. Tego wieczoru, 6 stycznia, tradycyjnie w dniu Święta Trzech Króli społeczność gminna zgromadziła się w remizie OSP w Tułowie, by wspólnie przedłużyć czas świętowania Bożego Narodzenia. Uroczystość poprzedziła msza święta w intencji mieszkańców gminy.

W bogatym programie noworocznym znalazły się taneczne, wokalne i teatralne występy młodych artystów. Wystąpiła Gminna Grupa Taneczna pod kierunkiem instruktor Iwony Basary - Teofilskiej oraz uczniowie Szkoły Podstawowej w Rogoźnicy. Piękne kolędy i kostiumowe jasełka przygotowane pod kierownictwem Elżbiety Iwanickiej, Barbary Iwaniuk i Bogusławy Małek nagrodzono burzliwą owacją. Program artystyczny uwieńczyły kolędy z tanecznym przytupem wykonane przez Klub Seniora w Zaściankach i zespoły ludowe działające przy Gminnym Ośrodku Kultury.

Uczestnicy spotkania podzielili się opłatkiem, składając sobie wzajemne życzenia noworoczne i wyrazy sympatii. - Bóg chce do nas przemówić przez Jezusa językiem miłości. Życzę, by tego języka miłości nie brakowało przede wszystkim w gminie, ale i w rodzinach, małżeństwach, w naszych domach. Niech gości cały czas na naszych ustach - złożył życzenia ks. Daniel Sałasiński. - Niech ten rok będzie tak dobry, jak rok 2019 r., który był dla gminy rokiem bardzo dobrym - dołączył do życzeń wójt Adamowicz - Życzę sił, zdrowia, pomyślności i wszelkiego błogosławieństwa. Ciepła rodzinnego, miłości i radości, która płynie od nowonarodzonego Jezusa Chrustusa. Spełnienia, ale przede wszystkim życzliwości od ludzi. W dzisiejszym świecie różnimy się niejednokrotnie, ale ważne jest to, by być z sobą i wspólnie realizować zamierzenia. Włodarz podziękował rownież mieszkańcom gminy zarówno za wyrazy wsparcia, jak i słowa krytyki - Różnić się jest rzeczą naturalną, ale wspólnie działać jest naszą powinnością. Życzenia sukcesów, odważnych marzeń i mądrych decyzji zlożył przewodniczący rady gminy Andrzej Pietruk.


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male