YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Rodzinnie w Galerii ES

8 sierpnia 2018 19:36:15 | autor: redakcja
4 sierpnia w międzyrzeckiej Galerii ES odbył się wernisaż wystawy malarstwa Grażyny Grabowskiej i Anety Grabowskiej-Galewskiej. Obie panie pochodzą z Lublina i są absolwentkami wydziału artystycznego UMCS. Uprawiają malarstwo sztalugowe - olej, akryl, akwarela.

Wernisaż Anety Grabowskiej-Galewskiej i Grażyny Grabowskiej w galerii "ES" (fot. Marek Pepa)

 

Grażyna Grabowska ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Lublinie, uzyskując dyplom w zakresie reklamy wizualnej i wystawiennictwa, a następnie studia w Instytucie Wychowania Artystycznego UMCS (dyplom z wyróżnieniem w pracowni malarstwa prof. Mieczysława Hermana) oraz studia podyplomowe z zakresu „Sztuka”. W swojej działalności artystycznej zajmowała się reklamą wizualną, pracowała jako pedagog przedmiotów artystycznych, prowadziła prywatny kurs rysunku. Twórczo uprawia malarstwo sztalugowe (olej, akryl, akwarela). Bierze udział w wielu przeglądach i wystawach ogólnopolskich i międzynarodowych. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków. Mieszka i pracuje w Lublinie.

Aneta Grabowska-Galewska jest absolwentką Wydziału Artystycznego Instytutu Sztuk Pięknych UMCS. Dyplom z malarstwa (ukoronowany nagrodą rektorską) uzyskała w 2000 r. w pracowni prof. Adama Styki. Od 2001 r. jest członkiem ZPAP Gdańsk. W latach 2002-2004 wykładała w Kolegium Sztuk Pięknych w Kazimierzu Dolnym. Uprawia malarstwo sztalugowe: olej i akryl. Brała udział w wielu przeglądach i wystawach ogólnopolskich. Mieszka i maluje we Władysławowie nad morzem.


Wernisaż Anety Grabowskiej-Galewskiej i Grażyny Grabowskiej w galerii "ES"


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male