Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
6.7°C
Kontakt
gmina Międzyrzec Podlaski

Rogoźnica rozbrzmiewała tradycyjnym śpiewem i muzyką

19 września 2022 17:59 | autor: Anna Ostapiuk
Niedziela z folklorem i potańcówką na dechach z zespołem Jutrzenka i Kapelą Retro z Rogoźnicy (fot. GOK Międzyrzec Podlaski)

W miniony weekend ostatnia już "Gminna potańcówka na dechach" przyciągnęła na parkiet tancerzy z Rogoźnicy i jej okolic, którym tym razem do tańca przygrywała Kapela Retro. Impreza uwieńczyła "Niedzielę z folklorem", podczas której do wspólnego śpiewania zapraszali członkowie zespołu Jutrzenka.

Zespół ludowy "Jutrzenka" z Rogoźnicy zaprosił swoich gości z terenu gminy Międzyrzec Podlaski oraz gmin i powiatów sąsiednich do wspólnego śpiewania i biesiadowania pod hasłem "Niedziela z folklorem". Na scenie świetlicy wiejskiej zaprezentowali się członkowie zespołów:

- "Jutrzenka" z Rogoźnicy z Kapelą Retro
- "Echo" z Przychód
- "Ale Baby" z Berezy
- "Leśne Echo" z Zaścianek
- "Sami Swoi" z Tłuśćca
- "Jagódki" ze Żdżar
- "Podlasianki" z Rokitna
- "Pohulanka" z Kopytnika
- "Przegalinianki" z Przegalin
- "Świderzanki" ze Świderek

Swoją poetycką twórczość zaprezentowała prezes Klubu Seniora w Koszelikach Zofia Samociuk, a Jadwiga Tarasiuk z Mań zaśpiewała pieśni tradycyjne. Każdy z wykonawców otrzymał w podziękowaniu symboliczny dyplom, który w imieniu wójta Krzysztofa Adamowicza wręczyły sekretarz gminy Maria Szmytko oraz dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Białej Podlaskiej Krystyna Beń.

Wspólne śpiewanie połączono tego dnia nie tylko z biesiadą, podczas której miejscowe gospodynie pochwaliły się swoim kulinarnym kunsztem, ale też z ostatnią "Gminną potańcówką na dechach" wchodzącą w skład projektu realizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Międzyrzecu Podlaskim na czele z dyrektor Sylwią Hubicą, która poprowadziła niedzielną imprezę. Kończące cykl potańcówek spotkanie uświetniła Kapela Retro, która przygrywała tancerzom na swojską nutę.

Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

    «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

    Copyright 2020 © Międzyrzec.info
    Lokalny portal informacyjny