YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Międzyrzec Podlaski

Rogoźnica z certyfikatem Szkoły Niepodległej

29 stycznia 2019 15:51:05 | autor: Anna Ostapiuk
Publiczna Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego w Rogoźnicy (gm. Międzyrzec Podlaski) została uhonorowana certyfikatem Szkoły Niepodległej.

Rok przed rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, uczniowie i nauczyciele Szkoły w Rogoźnicy włączyli się w realizację programu Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej Niepodległa 1918-2018 pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Realizując zadania w wyznaczonych szlakach: Szlak Trzech Świąt Rzeczypospolitej, Szlak Współtwórców Niepodległości, Szlak Żołnierzy Niepodległości, Szlak Dróg do Niepodległości i Szlak Pierwszych Dni Wolności, uczestnicy nie tylko zgłębiali historię Polski, ale też promowali postawy patriotyczne i poprawne relacje międzyludzkie oparte o pielęgnację wzajemnego zaufania. W ramach programu zorganizowali m.in. gminne biegi przełajowe, wieczornicę patriotyczną, rajd rowerowy, konkursy recytatorskie i plastyczne, akademie.

- Szkoła dziękuje wszystkim nauczycielom, uczniom oraz ich rodzicom za uczestnictwo w konkursie, a tym samym przyczynienie się do zdobycia tak zaszczytnego miana – dziękują przedstawiciele placówki.

Dyrektor szkoły Dorota Herda w dniu 8 lutego 2019 r. weźmie udział w uroczystości wręczania certyfikatów w Sali Kolumnowej Sejmu RP.


 

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male