YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Rozstrzygnięto konkurs na dyrektora szpitala

11 lipca 2020 09:40:33 | autor: mw
Marek Zawada 3 sierpnia ma objąć stanowisko dyrektora szpitala powiatowego w Międzyrzecu Podlaskim. Ma opinię sprawnego menadżera. Wyprowadził na prostą szpital w Radzyniu Podlaskim. Czy uda mu się to w Międzyrzecu?

Budynek Szpitala Powiatowego w Międzyrzecu Podlaskim (fot. miedzyrzec.info)

Gdy w 2011 roku Marek Zawada obejmował stanowisko dyrektora szpitala w Radzyniu Podlaskim, placówka ta była zadłużona na około 19,5 mln zł. W ciągu 8 lat pracy udało mu się zmniejszyć zadłużenie, wymienić przestarzały sprzęt medyczny oraz zmodernizować infrastrukturę.

Działania dyrektora zostały docenione na forum ogólnopolskim. W 2013 roku Forbes opublikował ranking finansowy szpitali. W kategorii szpitali powiatowych placówka kierowana przez Zawadę zajęła pierwsze miejsce w kraju.

W 2017 roku radzyński SPZOZ sklasyfikowano na 7. miejscu wśród średnich szpitali w ogólnopolskim Rankingu Szpitali Publicznych, opracowanym przez spółkę Magellan i firmę Deloitte pod medialnym patronatem Rzeczpospolitej. W tym samym roku radzyński szpital znalazł się na 6. miejscu rankingu „Liderzy zarządzania. Najlepiej zarządzane szpitale publiczne według BFF Banking Group”.

Należy także pamiętać, że w okresie gdy Marek Zawada kierował radzyńskim szpitalem były również bardzo trudne momenty. W placówce dochodziło do konfliktów dyrekcji z personelem, których podłożem był sprawy płacowe i zwolnienia.

W styczniu 2020 roku Zawada złożył rezygnację z funkcji dyrektora radzyńskiego szpitala. Jako przyczynę podał sprawy osobiste. Żegnano go z honorami.

- Jestem pełen szacunku do pracy pana dyrektora przez te lata. Szpital miał zadłużenie ok. 15 mln zł, gdy pan Zawada obejmował stanowisko. Dzisiaj jest ono mniejsze. Bilans jego lat pracy jest zdecydowanie pozytywny – komentował starosta radzyński Szczepan Niebrzegowski.

Marek Zawada w międzyrzeckim szpitalu zastąpi Wiesława Zaniewicza, który niedawno zrezygnował z dyrektorowania. Jako przyczynę tej decyzji podawano względy zdrowotne. W czerwcu bialskie starostwo ogłosiło konkurs na stanowisko dyrektora SPZOZ w Międzyrzecu Podlaskim. Zgłosiła się trójka kandydatów, z których komisja konkursowa wskazała Zawadę. Tę decyzję ma jeszcze zatwierdzić zarząd powiatu, co jednak wydaje się tylko formalnością. Nowy dyrektor ma rozpocząć pracę 3 sierpnia.

SPZOZ w Międzyrzecu Podlaskim rok 2019 zakończył stratą w wysokości prawie 3 mln złotych.

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    (13 lipca 2020 11:42:06) Zdrowia życzę i wytrwałości Panu Dyrektorowi bo i jedno i drugie przydadzą się Panu w pracy w tym bagnie. autor: gość
    (11 lipca 2020 18:28:46) PSL do likwidacji Następny PSL-owski nominat ? autor: gość
    (11 lipca 2020 18:14:17) a Ci dwaj utrąceni kandydaci to tajemnica? autor: w
    logo male