YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Międzyrzec Podlaski

Rumuński kierowca winny wypadku w Rzeczycy

28 stycznia 2019 08:21:17 | autor: redakcja/KMP Biała Podlaska
40-letni obywatel Rumunii podejrzany jest o spowodowanie wypadku na drodze krajowej nr 19 w Rzeczycy. Kierujący samochodem ciężarowym zderzył się z jadącym z naprzeciwka autem osobowym. Mężczyzna winą obarczał kierującą osobówką, policjanci ustalili jednak szczegóły zdarzenia i zatrzymali 40-latka.

Do zdarzenia doszło w piątek (25 stycznia) po godz. 10 w Rzeczycy. Kierujący samochodem ciężarowym marki Volvo zderzył się z Citroenem. W wyniku wypadku obrażeń ciała doznała 37-latka kierująca samochodem osobowym. Z wstępnych informacji jak też relacji kierowcy ciężarówki wynikało, że Citroen zjechał na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do zderzenia. Policjanci pracujący na miejscu zauważyli jednak nieścisłości w tej wersji. Dzięki zabezpieczonym śladom i zeznaniom świadka funkcjonariusze ustalili rzeczywisty przebieg zdarzenia.

Z ustaleń mundurowych wynika, że kierowca ciężarówki prawdopodobnie nie dostosował prędkości do warunków jazdy oraz nie zachował bezpiecznego odstępu od poprzedzających pojazdów. By uniknąć najechania na jadące przed nim auto zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do czołowego zderzenia z Citroenem.

W chwili zdarzenia 40-letni kierowca tira był trzeźwy. Mężczyzna zatrzymany został do wyjaśnienia. W sobotę doprowadzono go do Prokuratury. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

REKLAMA
reklama

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male