Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
24.2°C
Kontakt
gmina Międzyrzec Podlaski

Rządowe miliony na jelnicki żłobek

27 kwietnia 2023 21:03 | autor: Anna Ostapiuk

Gmina Międzyrzec Podlaski ma powód do radości, ponieważ właśnie dzisiaj w rozstrzygniętym naborze wniosków w programie Maluch+ pozyskała wielomilionowe dofinansowanie, które pozwoli utworzyć i poprowadzić żłobek w Jelnicy.

27 kwietnia ogłoszono wyniki naboru wniosków w programie Maluch+, który wspiera rozwój instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 - żłobków, klubów dziecięcych i dziennych opiekunów. Odbiorcy wsparcia otrzymali dofinansowanie do tworzenia i funkcjonowania miejsc opieki. Obecna odsłona programu Maluch+ obejmuje lata 2022-2029.

W ramach programu Gmina Międzyrzec Podlaski zaplanowała utworzenie i prowadzenie gminnego żłobka w Jelnicy. Środki w wysokości 2.035.025 zł, które zostały pozyskane jako wsparcie na utworzenie miejsca opieki, zostaną przeznaczone na prace adaptacyjne w budynku dawnej szkoły w Jelnicy, w którym będzie również przedszkole, natomiast kolejna przyznana pula w wysokości 1.504.800 zł pozwoli pokryć koszty funkcjonowania żłobka.

O wyniku naboru poinformował podczas LV sesji Rady Gminy w dniu 27 kwietnia wójt Krzysztof Adamowicz.

Warto dodać, że w powiecie bialskim dofinansowanie w programie Maluch+ otrzymały również: miasta Międzyrzec Podlaski (kwoty 2.035.025 zł i 1.504.800 zł) i Terespol oraz gminy Biała Podlaska, Janów Podlaski, Piszczac, Rokitno, Rossosz, Sławatycze i Terespol. Dwa żłobki z inicjatywy osób fizycznych powstaną również w Białej Podlaskiej.

REKLAMA
REKLAMA
Dodaj swój komentarz:
 • captcha
 • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
  (30 kwietnia 2023 13:00)
  Wójt Gminy, to dobry gospodarz. Nie patrzy na barwy partyjne, w pozyskiwaniu środków, na różne projekty służące mieszkańcom. W odróżnieniu od burmistrza miasta, który brzydzi się środkami od rządu, wójt realizuje wszystko co się da. Brawo panie wójcie, tak trzymać.
  autor: Gość

  (29 kwietnia 2023 21:15)
  Żłobek
  A praca to się tam jaka znajdzie czy dla swoich ciotek i pociotek już się w kolejkę ustawiają
  autor: Tosia

  (29 kwietnia 2023 20:28)
  Siedzą i pierdzą w stołek...
  autor: Ziomek

  (29 kwietnia 2023 15:32)
  Za co kot i łysańczuk biorą kase? Czy funkcja jest społeczna
  autor: gość

  (29 kwietnia 2023 10:04)
  POdaj dalej
  To jest strefa mielecka - sprawdź , zapytaj .
  autor: x

  (29 kwietnia 2023 07:20)
  Podatek od nieruchomości też do Mielca ??? Chyba coś bredzisz?
  autor: gość

  (28 kwietnia 2023 20:50)
  POdaj dalej
  A tak się śmieli z Grzyba że buduje żłobek - kto do niego pośle dzieci . Teraz biją brawo . Tak jak ze strefą usług i handlu - fajnie sie sprzedaje działki uzbrojone !!! Upadek miasta - wstyd . A ile wipasz wpłacił do kasy miejskiej w ostatnim roku - 0 ponoć . Jest w Mieleckiej strefie ekonomicznej i podatki płaci tam . Brawo !!!!
  autor: x

  reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

  «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

  Copyright 2020 © Międzyrzec.info
  Lokalny portal informacyjny