YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

SadziMY las

15 września 2020 20:22:03 | autor: redakcja/Lasy Państwowe
18 września Nadleśnictwo Międzyrzec Podlaski będzie rozdawać sadzonki sosny i dębu. To druga odsłona ogólnopolskiej akcji #sadziMY.

fot. Lasy Państwowe

Lasy i drzewa zapewniają nam tlen, oczyszczają powietrze, wpływają korzystnie na klimat i na samopoczucie. Są domem dla wielu gatunków roślin, grzybów i zwierząt. Dostarczają też najbardziej ekologiczny surowiec - drewno. Polscy leśnicy każdego roku sadzą 500 milionów drzew.

Mimo że czasem wysiłek wielu pokoleń niszczą klęski żywiołowe, sadzenie trwa i lasów w Polsce stale przybywa. Zajmują one już blisko jedną trzecią powierzchni naszego kraju. Drzewa są jednak potrzebne wszędzie tam, gdzie żyjemy, nie tylko w lesie.

Dzięki inicjatywie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i Pierwszej Damy teraz wszyscy mogą z łatwością posadzić własne drzewo w ramach ogólnopolskiej akcji #sadziMY.
18 września sadzonki będą rozdawane w siedzibach wszystkich 430 nadleśnictw oraz 17 regionalnych dyrekcji Lasów Państwowych. Dla chętnych przygotowano łącznie aż milion sadzonek.

Akcję oficjalnie zainaugurują Prezydent Andrzej Duda i Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda, którzy wezmą udział w odnawianiu powierzchni na terenie leśnictwa Zdroje w Nadleśnictwie Lipusz, najbardziej zniszczonym przez „huragan 100-lecia” w sierpniu 2017 r.

W Międzyrzecu Podlaskim sadzonki sosen i dębów będą rozdawane w godz. 9-14, przed budynkiem Nadleśnictwa przy ulicy Warszawskiej 53.

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    (18 września 2020 22:33:36) Niech posadza w lesie bo jest tragedia, puste zreby a to co posadzili to same krzaki zero pielegnacji autor: gość
    (18 września 2020 09:45:50) Szok Super akcja 2 sadzonki na osobę. Szok. autor: As
    logo male