YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Samochód potrącił dwie nastolatki

2 czerwca 2019 14:13:54 | autor: redakcja/KMP Biała Podlaska
Policjanci odebrali prawo jazdy 65-letniej międzyrzeczance, która potrąciła dwie nastolatki przechodzące przez oznakowane przejście dla pieszych.

fot. Policja

Do zdarzenia doszło 1 czerwca około godz. 18:40 na ulicy Zahajkowskiej. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierująca samochodem osobowym 65-letnia mieszkanka Międzyrzeca Podlaskiego potrąciła dwie 13-latki przechodzące przez jezdnię na oznakowanym przejściu dla pieszych.

Poszkodowane przewieziono do szpitala. Obrażenia jednej z nich okazały się na tyle poważne, że zdarzenie zakwalifikowane zostało jako wypadek drogowy. Kierująca daewoo kobieta była trzeźwa, co potwierdziło przeprowadzone przez mundurowych badanie alkomatem. Za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego 65-latka straciła uprawnienia do kierowania pojazdami.

Policja przypomina art. 26 Ustawy Prawo o Ruchu Drogowym:

1. Kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu.
2. Kierujący pojazdem, który skręca w drogę poprzeczną, jest obowiązany ustąpić pierwszeństwa pieszemu przechodzącemu na skrzyżowaniu przez jezdnię drogi, na którą wjeżdża.
3. Kierującemu pojazdem zabrania się:
1) wyprzedzania pojazdu na przejściu dla pieszych i bezpośrednio przed nim, z wyjątkiem przejścia, na którym ruch jest kierowany;
2) omijania pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu;
3) jazdy wzdłuż po chodniku lub przejściu dla pieszych.
4. Kierujący pojazdem, przejeżdżając przez chodnik lub drogę dla pieszych, jest obowiązany jechać powoli i ustąpić pierwszeństwa pieszemu.
5. Przepis ust. 4 stosuje się odpowiednio podczas jazdy po placu, na którym ze względu na brak wyodrębnienia jezdni i chodników ruch pieszych i pojazdów odbywa się po tej samej powierzchni.
6. Kierujący pojazdem jest obowiązany zachować szczególną ostrożność przy przejeżdżaniu obok oznaczonego przystanku tramwajowego nieznajdującego się przy chodniku. Jeżeli przystanek nie jest wyposażony w wysepkę dla pasażerów, a na przystanek wjeżdża tramwaj lub stoi na nim, kierujący jest obowiązany zatrzymać pojazd w takim miejscu i na taki czas, aby zapewnić pieszemu swobodne dojście do tramwaju lub na chodnik. Przepisy te stosuje się odpowiednio przy ruchu innych pojazdów komunikacji publicznej.
7. W razie przechodzenia przez jezdnię osoby niepełnosprawnej, używającej specjalnego znaku, lub osoby o widocznej ograniczonej sprawności ruchowej, kierujący jest obowiązany zatrzymać pojazd w celu umożliwienia jej przejścia.

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
 • captcha
 • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
  (12 czerwca 2019 01:46:40) I prawko pa pa! autor: gosc
  (9 czerwca 2019 16:23:27) Ahaha Tosia Ty "yntelygentko". autor: GRD
  (9 czerwca 2019 13:56:54) Do Tosia Do Tosia: do szkoły sie cofninj idiotko autor: Agg
  (8 czerwca 2019 14:42:08) Uwaga tez na osoby ktore rowerami przemykaja po pasach autor: gosc
  (7 czerwca 2019 15:10:51) Wypadek Fakt łażą jak święte krowy niech terz piesi hoc raz upewnili się że mogło wejść na pasy a nie przed samym samochodem włażo pod samochüd niemogły poczekać chwilę i niebyło by AFERY.......!!!!! autor: Tosia
  (5 czerwca 2019 12:27:48) wypadek Poproszę rodzinę potrąconych dziewczynek o kontakt ze mną mój e-mail: magdalenakowalczyk117@o2.pl autor: M.K
  (4 czerwca 2019 23:23:25) HM szczerze, czasami patrzę jak nastolatki idą z nosem w telefonie, albo wyjadą spod sklepu prosto na drogę... to takie artykuły mnie nie dziwią. autor: HM
  (4 czerwca 2019 19:00:44) Jak PiS dalej będzie rządził to w każdym mieście ustawią szubienice. autor: gość
  (3 czerwca 2019 20:10:00) Samochód? Według tytułu, to pistolet zabija ludzi? autor: als
  logo male