YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Międzyrzec Podlaski

Samorządowy Lider Edukacji

11 grudnia 2019 20:56:43 | autor: Anna Ostapiuk
Gmina Międzyrzec Podlaski uhonorowana Certyfikatem „Samorządowy Lider Edukacji” stanowiącym potwierdzenie najwyższej jakości zarządzania lokalną przestrzenią edukacyjną.

Certyfikat przyznano w ramach IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Certyfikacji Gmin, Powiatów i Samorządnych Województw „Samorządowy Lider Edukacji” 2019. Certyfikat nadany został zgodnie z rekomendacją Komisji Ekspertów reprezentujących środowisko akademickie. Organizatorem merytorycznym konkursu jest Fundacja Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego. Dokument potwierdza, że odznaczona nim jednostka samorządu terytorialnego realizuje lokalną politykę edukacyjną w sposób innowacyjny, nowatorski, progresywny i efektywny, wdrażając przy tym pionierskie rozwiązania programowe, organizacyjne i kadrowe w systemie oświaty. Certyfikat i towarzyszący mu Znak Jakości „Samorządowy Lider Edukacji” stanowią potwierdzenie przestrzegania przez JST najwyższych standardów jakościowych w dziedzinie zarządzania lokalną przestrzenią edukacyjną.
Gmina otrzymała również Certyfikat Srebrny jako wyróżnienie dla samorządu, który został certyfikowanym Liderem już po raz czwarty, co potwierdza, że realizowana przez nie nowoczesna i innowacyjna polityka oświatowa ma charakter trwały i długookresowy.
Ponadto przyznano gminie Wyrożnienie Primus za uzyskanie najwyższej liczby punktów rankingowych w procedurze certyfikacyjnej, co dowodzi, że należy ona do grona najbardziej innowacyjnych, efektywnych i skutecznych polskich samorządów w dziedzinie polityki edukacyjnej i zarządzania oświatą.

Wyróżnienia w imieniu wójta Krzysztofa Adamowicza odebrała w Łodzi w dniu 11 grudnia kierownik Referatu Oświaty Marta Cybulska – Demczuk.

Certyfikat "Samorządowy Lider Edukacji" przyznawany jest na okres 12 miesięcy.

fot. UG Międzyrzec Podlaski

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    (16 grudnia 2019 10:12:56) Myślę, że publikacja średnich poszczególnych szkół, czy klas da wystarczający obraz poziomu edukacji w gminie, a zarazem oszczędność za ww. certyfikat, plus delegacja i paliwo za udział w bankiecie. autor: gość
    (13 grudnia 2019 11:30:38) 1 500 złotych autor: gość
    (13 grudnia 2019 07:57:56) A ile kosztuje taki certyfikat??? autor: gość
    logo male