YouTube Facebook fotogalerie
reklama
Region

Senior na zakupach w czasie epidemii

2 kwietnia 2020 23:00:00 | autor: Anna Ostapiuk
Na prośbę czytelników - seniorów, którzy dziś rano napotkali trudności przy wejściu do popularnego supermarketu w Międzyrzecu, przypominamy obowiązujące zasady dokonywania zakupów przez osoby w wieku 65+.

W myśl Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 31 marca 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii:

(...) wszystkie sklepy będą się musiały dostosować do nowych, ostrzejszych zasad bezpieczeństwa:
- od 2 kwietnia (czwartek) wszyscy klienci będą robić zakupy w jednorazowych rękawiczkach,
- w godzinach od 10:00 do 12:00 sklepy i punkty usługowe mogą przyjmować i obsługiwać jedynie osoby powyżej 65 roku życia.  W pozostałych godzinach sklepy i lokale usługowe są dostępne dla wszystkich. W tym dla osób powyżej 65. roku życia.

Ważne! Stacje benzynowe zostają wyłączone z tzw. „godzin dla seniora”. Apteki natomiast w czasie tych dwóch godzin (10:00-12:00) będą mogły obsługiwać także tych, dla których nabycie leku lub środka spożywczego specjalnego przeznaczenia jest konieczne ze względu na nagłe zagrożenie życia lub zdrowia. (...)

(...) Osoby starsze są najbardziej narażone z powodu koronawirusa. Dlatego też chcemy ograniczyć ich kontakt z pozostałymi osobami. To czas, aby zrealizować zakupy bez kontaktu z innymi osobami, które mogą zarażać. Osoby powyżej 65. roku życia mogą robić zakupy też w innych godzinach, ale te dwie godziny są specjalnym czasem do realizacji ich potrzeb. (...)

Źródło: Serwis Rzeczypospolitej Polskiej, www.gov.pl

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
 • captcha
 • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
  (6 kwietnia 2020 10:07:36) Targowa Dlaczego sklepy na targowej gdzie łączna powierzchnia przekracza 2000 m są otwarte , nikt z tym nie robi. chemiczny i spożywczy ok a reszta. Tam godziny dla seniora nie obowiązują . Można sprawdzić autor: x
  (3 kwietnia 2020 21:25:19) Ciekawy jestem jak wygląda sytuacja z seniorami w M-cu. Tu mieszkam ale pracuje w wawie. Dziś zapomniałem o godzinach dla seniorów i pojechałem do biedronki w wawie. Przepychanki i krzyki przed drzwiami (seniorzy). Przyjechałem ponownie o godz 14. Kilka osób w kolejce przed drzwiami cisza spokój.... autor: T
  (3 kwietnia 2020 14:53:04) Niestety część seniorów potraktowała te godziny jak zaproszenie na zakupy.nawet jeśli nie mają pilnej potrzeby to i tak maszeruje do sklepu bo przecież teraz jest ich czas.... autor: Gosc
  (3 kwietnia 2020 14:35:30) Do"Dd"tak masz całkowitą rację niech siedzą w domu,a zakupy zrób im TY. autor: wp
  (3 kwietnia 2020 12:37:32) Dd Senior to niech siedzi w domu lepiej ;) autor: Dd
  logo male