YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Międzyrzec Podlaski

Sentymentalny skok w XIX wiek - konkurs fotograficzny

19 maja 2020 18:56:16 | autor: Anna Ostapiuk
Niebanalna formuła konkursu fotograficznego zakłada wykonanie zdjęć obrazujących życie, pracę, naukę, sposób spędzania czasu oraz strój dzieci w XIX wieku. To sentymentalny skok w przeszłość okraszony dużą porcją kreatywności i rozbudzania ciekawości czasem minionym.

Dziecięce zabawy z XIX wieku, "Wiosenne Kwiecie" Kajzer, "Jazda!" Maszyński (fot. Tygodnik Ilustrowany 1875 r. nr 386,1888 r. nr 74)

Do udziału w Gminnym Konkursie Fotograficznym pod hasłem "Inscenizacja życia dzieci w XIX wieku" zaprasza Publiczna Szkoła Podstawowa w Misiach. Aby wziąć udział w konkursie należy wykonać dwie fotografie ukazujące codzienne życie rówieśników z dalekiej przeszłości. Należy zobrazować życie, pracę, naukę, sposób spędzania czasu lub dziecięce stroje. Warto zajrzeć do literatury opisującej lata 1800-tne, Organizatorzy liczą również na kreatywne podejście do tematu. Celem konkursu jest pobudzanie dziecięcej wyobraźni, doskonalenie sztuki fotografowania i inspirowanie do twórczego myślenia. 

Konkurs skierowany jest do uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych z terenu gminy Międzyrzec Podlaski. Istnieje możliwość uczestnictwa zbiorowego, w grupie może być maksymalnie 5 osób.

Zgłoszone prace powinny być wykonane w formacie .jpg o maksymalnym rozmiarze 1MB. Niedopuszczalne są fotomontaże i jakakolwiek manipulacja cyfrowa. Organizatorzy czekają na zgłoszenia do dnia 29 maja br., prace należy przesłać bezpośrednio na adres mailowy szkola_misie@miedzyrzecgmina.pl. Rozstrzygnięcie i wyniki zostaną podane w pierwszym tygodniu czerwca.

Szczegóły w Regulaminie i na stronie szkoły.

 
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male