gmina Drelów

Siatkarze odwiedzili Drelów

27 kwietnia 2015 19:36 | autor: redakcja
3 edycja Drelovia Volleyball Cup

Bardzo udana była trzecia edycja siatkarskiego turnieju "Drelovia Volleyball Cup". W drelowskiej hali rywalizowały zespoły z Białej Podlaskiej, Lublina, Międzyrzeca Podlaskiego oraz Turowa.

Jako pierwsi na parkiet wyszli zwycięzcy poprzedniej edycji – siatkarze Międzyrzeckiej Trójki. Ich przeciwnikiem był mistrz ligi radzyńskiej - Turovia Turów. Zawodnicy z Międzyrzeca pokazali, że chcą ponownie wygrac drelowski turniej. Turovię pokonali 2:0 (25:13, 25:16).

W drugim meczu ekipa III-ligowego Kosmet-Hurtu Biała Podlaska pokonała zespół z Lublina w dwóch setach, do 17 i do 16, udowadniając, że nie bez powodu uważana jest za faworyta turnieju.

Po tych meczach odbył się konkurs "Złotego Gwoździa". Każda drużyna wytypowała po dwóch zawodników, którzy mieli dwie próby ataku. Pierwsza seria była na tyle wyrównana, że potrzeba było dogrywki, aby wyłonić zwycięzcę. Ostatecznie w konkursie zwyciężył gracz Turowa - Łukasz Ostropolski.

W trzecim meczu widzowie oglądali pierwszy tie-break turnieju. Skazywani na porażkę zawodnicy Turovii po pięknej, ofiarnej grze wyrwali seta drużynie z Białej Podlaskiej. W dwóch kolejnych odsłonach musieli jednak uznać wyższość rywali.

Również w czwartym spotkaniu trzeba było 3 setów, aby wyłonić zwycięzcę. Mix Lublin przegrał pierwszego seta z Trójką do 16, a w secie drugim zrewanżował się tym samym wynikiem. Dogrywka była niezwykle zacięta, w końcówce gra toczyła się na przewagi. Ktoś musiał przegrać. Zawodnicy z Lublina pokonali międzyrzeczan 16:14.

W przedostatnim spotkaniu zmierzyła się Turovia Turów z Mix Lublin. Zwycięstwo zespołu z Turowa zagmatwałoby sytuację w tabeli. Widać było, że zawodnicy obu drużyn są świadomi stawki meczu, bo już od pierwszych piłek pojedynek był niebywale zażarty. Pierwszego seta wygrał Lublin 25:21. W drugim przewaga była jeszcze mniejsza, o zwycięstwie Mixu zdecydowała końcówka seta. Turovii zabrakło tylko dwóch punktów do tie-breaku. Porażką 2:0 oznaczała dla zespolu z Turowa zajęcie w turnieju czwartego miejsca.

Po pięciu spotkaniach Kosmet-Hurt i Mix miały po 5 punktów, a tuż za nimi z dorobkiem 4 punktów plasowała się Trójka. Wszystko miało wyjaśnić się w ostatnim meczu, w którym Międzyrzec grał z Białą. Faworytem spotkania był bialski III-ligowiec, lecz Trójka wcale nie zamierzała odpuścić. W końcówce pierwszego seta przeważyło większe doświadczenie bialskiego zespołu. W drugiej odsłonie międzyrzeczanie wyglądali na zrezygnowanych. Gdyby bardziej skoncentrowali się na swojej grze, to kto wie jakim wynikiem zakończyłoby się spotkanie. Niestety, przegrali 2:0.

Ostatecznie pierwsze miejsce zajął Kosmet-Hurt Biała Podlaska, a drugie Mix Lublin. Za najlepszego zawodnika turnieju Rafała Rybaka z Kosmet-Hurtu. Wyróżniony został także zawodnik Międzyrzeckiej Trójki - Marcin Kusznieruk. Organizatorzy nie zapomnieli również o kibicach, którym w przerwach między spotkaniami rozdawano upominki w postaci kubków, smyczy, przypinek.