Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
21.6°C
Kontakt
miasto Międzyrzec Podlaski

Sieć gazowa będzie dłuższa

23 lutego 2016 21:57 | autor: redakcja

Mazowiecki Zakład Gazownictwa planuje rozbudowę sieci gazowej w Międzyrzecu Podlaskim.

W Międzyrzecu znajduje się stacja redukcyjna linii przesyłowej umożliwiająca gazyfikację miasta. Długość sieci gazowej wynosi obecnie 21 km. MZG planuje jej dalszą rozbudowę. Gaz popłynie z ulicy Warszawskiej przez ulicę 3 Maja do Lubelskiej i Radzyńskiej. Inwestycja jest w fazie projektowej.

Burmistrz Zbigniew Kot liczy, że z tej inwestycji skorzystają także mieszkańcy innych ulic. - Będzie możliwość podłączenia do sieci gazowej ulicy Tuliłowskiej i Łukowskiej, wszystko zależy od zainteresowania mieszkańców – mówi.

Poważniejszą inwestycją byłaby budowa nitki gazowej z ulicy Lubelskiej na Partyzantów. MZG chętniej by się za to zabrał mając w tamtym rejonie miasta dużego odbiorcę gazu.

- Rozmawiałem na ten temat z panem Wiśniewskim, właścicielem Wipaszu. Zachęcałem go do rozmów z Mazowieckim Zakładem Gazownictwa. Gdyby doszło do porozumienia to sieć gazowa objęłaby kolejny rejon miasta, a zainteresowani mieszkańcy mieliby szansę na budowę gazowych przyłączy – mówi Zbigniew Kot.

Dodaj swój komentarz:
 • captcha
 • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
  (23 lutego 2016 22:53)
  Na wsi też potrzebują instalacji gazowych, ale z takim wójtem to klapa.
  autor: gość

  reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

  «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

  Copyright 2020 © Międzyrzec.info
  Lokalny portal informacyjny