13.8°C
gmina Międzyrzec Podlaski

Siostry Krasuskie z medalami w Budapeszcie

13 grudnia 2023 10:03 | autor: redakcja

Bardzo dobry start w zawodach Pucharu Świata w Budapeszcie zaliczyły Wiktoria i Oliwia Krasuskie.

Dziewczęta trenujące w Bialskim Klubie Karate Kyokushin w dniach 9-10 grudnia przebywały w stolicy Węgier, gdzie odbywały się Mistrzostwa Europy Open Seniorów oraz zawody Puchary Europy. Siostry walczyły w tej drugiej imprezie. Z powodzeniem.

Wiktoria zajęła 2 miejsce w kat. 14-15 lat (-55 kg). Stoczyła trzy ciężkie walki, w których pokonała swoje przeciwniczki. Dopiero w finale, po wyrównanej dogrywce, musiała uznać wyższość zawodniczki z Ukrainy.

Oliwia zajęła 3 miejsce w kat. 12-13 lat (-45 kg). Wygrała dwie walki, w których była wyraźnie lepsza od przeciwniczek. Niestety przegrała walkę o finał, po dość wyrównanej walce.

Mama dziewczyn nie ukrywa dumy z swoich córek

Siostry są wdzięczne trenerowi Arielowi Miszkiniukowi za przygotowanie do zawodów oraz duże wsparcie podczas Pucharu Europy w Budapeszcie