Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
-1.3°C
Kontakt
miasto Międzyrzec Podlaski

Sir Nylon McSteel na scenie PSM

11 listopada 2023 16:24 | autor: redakcja

Państwowa Szkoła Muzyczna im. Karola Kurpińskiego zaprasza na koncert duetu gitarowego Sir Nylon McSteel.

Sir Nylon McSteel wykonuje autorską muzykę instrumentalną. Zespół powstał w połowie roku 2021. Tworzący go muzycy wywodzą się z dość odległych muzycznych światów. Andrzej Olewiński to przede wszystkim gitarzysta klasyczny, wykładowca Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina. Maciek Papalski to wychowanek Autorskiej Szkoły Muzyki Rozrywkowej i Jazzu im. Krzysztofa Komedy, na co dzień związany ze sceną rockową.

Połączenie tych dwóch, na pozór odległych od siebie światów, otworzyło przed członkami zespołu nieograniczone możliwości muzyczne i aranżacyjne. Dzięki temu, w kompozycjach zespołu odnaleźć można inspiracje muzyką klasyczną, jazzową, latynoamerykańską, a także bluesem, popem, jak również cięższymi odmianami rocka. Nieustanne zmiany nastrojów, przenikanie się stylistyk, nietypowe rozwiązania rytmiczne sprawiają, iż kompozycje zespołu nie mieszczą się w jednej konwencji. Charakterystyczną cechą jest również brzmienie duetu, oparte na niecodziennym połączeniu gitary klasycznej i akustycznej.

W 2023 roku zespół wydał swój debiutancki album zatytułowany Sir Nylon McSteel (Spotify, YouTube). Od tego czasu duet promuję płytę na koncertach i festiwalach. W Międzyrzecu Podlaskim zagra 15 listopada, godz. 17.

REKLAMA
REKLAMA
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

    «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

    Copyright 2020 © Międzyrzec.info
    Lokalny portal informacyjny