YouTube Facebook fotogalerie
reklama
Region

Skorzystaj z aplikacji dla podróżnych

28 lipca 2016 20:17:34 | autor: Redakcja
Dla podróżnych wybierających się za granicę Służba Celna i Straż Graniczna udostępniły nową aplikację na urządzenia mobilne – „Asystent Granica”. Zaktualizowano również serwis www.granica.gov.pl i aplikację „Mobilna Granica”.

SmartWatch system Android (fot. /www.granica.gov.pl)

„Asystent Granica” to wirtualny przewodnik po drogowych, lotniczych, kolejowych, morskich i pieszych przejściach granicznych. Podróżny dowie się dzięki niemu jak będzie wyglądała jego odprawa celna i graniczna oraz jakie dokumenty są mu potrzebne do przekroczenia granicy. Będzie mógł zapoznać się z limitami przewozowymi towarów oraz sposobem postępowania w przypadku przewozu towarów, co do których wprowadzono odpowiednie wymagania lub ograniczenia. Informacje te podróżny otrzyma indywidualnie w zależności od wybranego kierunku podróży, środka transportu, przejścia granicznego z uwzględnieniem obywatelstwa. Aplikacja jest dostępna w polskiej, angielskiej, francuskiej, hiszpańskiej, niemieckiej, rosyjskiej i włoskiej wersji językowej.

Serwis www.granica.gov.pl zawiera m.in. opis procedur przekraczania granicy. Przewodnik „Jak przekroczyć granicę?” został rozbudowany o informacje o lotniczych, kolejowych i morskich

przejściach granicznych. Prezentuje również aktualne informacje niezbędne dla podróżnych, w tym dane teleadresowe, przepisy dotyczące przekraczania granicy oraz przywozu i wywozu towarów.

Aplikacja „Mobilna Granica” obok aktualnych danych o czasach oczekiwania na przekroczenie wschodniej granicy Polski, prezentuje również szacunkowe prognozy czasu oczekiwania na przyszłe dni. Zawiera informację o aktualnych warunkach pogodowych na przejściu oraz umożliwia wygenerowanie obrazu z kamer na poszczególnych przejściach granicznych.

źródło: www.granica.gov.pl

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male