YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Międzyrzec Podlaski

Śmiechy spod strzechy

14 maja 2019 19:47:20 | autor: Anna Ostapiuk
„Podsłuchałam kiedyś bujdy niestworzone: mówił wójt, że kocha tylko swoją żonę. Lecz kto tak bajdurzy, to chyba błądzi, bo po takim wyznaniu długo nie porządzi.” Żartem, dowcipem i śmiechem wypełniła się sala Domu Ludowego w Zaściankach.

Jak to na wsi niegdyś bywało... śmiechy spod strzechy w Zaściankach (fot. miedzyrzec.info)

- Na wsi była nie tylko praca, ale też czas na tańce, radość i śpiewy. Śmiejmy się, bawmy się, bo dzisiaj właśnie jest ten dzień – zachęcała do wspólnej zabawy Justyna Świerczewska, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Międzyrzecu Podlaskim z/s w Wysokim. Wokół tematyki żartu, dowcipnych anegdot i piosenek skupili się uczestnicy IV Powiatowej Inscenizacji „Jak to na wsi niegdyś bywało – Śmiechy spod strzechy” w Zaściankach.

Na zaproszenie Organizatorów przybyły i zaprezentowały swoje muzyczne talenty zespoły śpiewacze z gminy Międzyrzec Podlaski: Zespół Ludowy „Sami Swoi” z Tłuśćca, Zespół Ludowy „Jutrzenka” z Rogoźnicy, Dziecięcy Zespół Ludowy „Hreczka” z Zaścianek, Kapela „Nas Troje” z Przychód, Zespół Ludowy „Echo” z Przychód, Zespół Śpiewaczy „Ale Baby” z Kapelą ludową z Berezy i Klub Seniora z Rzeczycy oraz zespoły z gmin sąsiednich: Zespół Śpiewaczy „Kalina” z Wygnanki, Zespół Śpiewaczy „Kalina z Łózek” i Zespół Śpiewaczy z Szóstki. Gospodarze uroczystości, członkinie Zespołu Ludowego „Leśne Echo” z Zaścianek, zaprezentowały krótką żartobliwą inscenizację opartą o bardziej lub mniej znane dowcipy i anegdotki z życia wiejskich mieszkańców. Wesołe scenki przedstawione gwarą rozbawiały, ale też przemycały ważne dla rolniczych terenów gminy ciekawostki, jak choćby: „Święty Stanisław to len sieje, Zofia – konopie, a święty Urban to jęczmień zasiewa”.

W otwartym konkursie na najlepszą piosenkę lub dowcip prym wiódł wójt gminy Międzyrzec Podlaski Krzysztof Adamowicz, który wielokrotnie podkreślał znaczenie uśmiechu i dobrego humoru w zabieganym życiu codziennym – Dziękuję za naturalność, uśmiech, za życiowe przesłanie. Dzielimy się pokoleniowo przeżyciami i doświadczeniem życiowym. Występ wójta nagrodziła Ewa Nasiłowska, kierowniczka zespołu „Leśne Echo”, deklamując zabawny wierszyk własnego autorstwa  o wójtowej miłości do żony.
Organizatorami uroczystości byli: Zespół Ludowy „Leśne Echo” z Zaścianek,  GOK w Międzyrzecu Podlaskim, Gmina Międzyrzec Podlaski i Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej. Wydarzenie uświetnili swoją obecnością radni powiatu i gminy, sołtysi, dyrektorzy szkół, przedstawiciele OSP i instytucji powiatowych.
 


 
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    (16 maja 2019 09:19:07) Super Świetny wiersz, pani Ewo! autor: Ania
    (16 maja 2019 08:30:48) Wyznanie szczere "Podsłuchałam kiedyś bujdy niestworzone. Mówił wojt ,że kocha tylko swoją żonę. Lecz kto tak bajdurzy, no to chyba błądzi. Po takim wyznaniu długo nie porzadzi. Więc wyrażam głośno osobistą wolę. Żeby kochał każdą, która jest w zespole. A drugi postulat od innych bab płynie. Żeby kochał wszystkie w miedzyrzeckiej gminie. Wtedy nasza gmina mocno się wzbogaci. Jak rząd wszytkim babom 500+ zapłaci. Wypłatę dostanie panna i żonata. A wójt będzie rządził aż do końca świata" autor: Ewa Nasiłowska
    (15 maja 2019 13:02:33) Zaproszenie W niedzielę 19 maja 2019r. w KATEDRZE Katolickiej w Przychodach będzie msza święta o godzinie !2.00 a póżniej prezentacja śpiewu Maryjnego zespołów ludowych. Informacja dotarła tutaj spod strzechy i pomiędzy olszynowymi sztachetami. Wynurzyła się tutaj z Krzny i przez bagienek Dzięki diabelskim internetom tu wsi. autor: siluchkazimierz@gmail.com
    logo male