YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Międzyrzec Podlaski

"Speed" w akcji

16 marca 2020 21:54:31 | autor: redakcja/KMP Biała Podlaska
W minionym tygodniu policjanci bialskiej grupy „Speed” zatrzymali uprawnienia 12 kierowcom, którzy znacznie przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym. W przypadku 44-letniego międzyrzeczanina radar wskazał 107 km/h.

Zadaniem funkcjonariuszy wchodzących w skład grupy "SPEED" jest ujawnianie agresywnie i niebezpiecznie jeżdżących kierowców, zwłaszcza tych, którzy nadmiernie przekraczają prędkość. Pomimo wielu apeli i działań profilaktycznych na naszych drogach zdarzają się kierowcy, którzy za nic mają obowiązujące przepisy. W ciągu minionego tygodnia policjanci zatrzymali uprawnienia 12 kierowcom, którzy przekroczyli dozwoloną w terenie zabudowanym prędkość o ponad 50 km/h.

Tylko dwie godziny spędzone 14 marca przy drodze krajowej nr 2 w miejscowości Tłuściec poskutkowały zatrzymaniem uprawnień dla czterech kierowców. Po godz. 13:00 policjanci zatrzymali do kontroli osobowego Seata. Za kierownicą auta siedziała 47-letnia mieszkanka Warszawy. Kobieta przekroczyła dozwoloną prędkość o 57 km. Godzinę później mundurowi ujawnili kolejne znaczne przekroczenie prędkości. Kierujący skodą 44-letni mieszkaniec Międzyrzeca Podlaskiego jechał z prędkością 107 km/h. Około godz. 14:40 policjanci grupy „Speed” zatrzymali kierowcę samochodu osobowego marki Citroen. Siedzący za kółkiem 33-letni obywatel Białorusi jechał z prędkością 103 km/h.

Niechlubnym rekordzistą okazał się młody kierowca, 20-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. O godz. 15:20 funkcjonariusze zatrzymali do kontroli kierowane przez niego audi. Policyjny radar wskazał 119 km/h.

Również w pozostałych ujawnionych przez policjantów 8 przypadkach, kierowcy zatrzymywanych pojazdów przekroczyli dozwoloną w terenie zabudowanym prędkość o ponad 50 km. Często tłumacząc to pośpiechem. Za popełnione wykroczenie kierowców ukarano mandatami. Zostały im również zatrzymane uprawnienia na okres 3 miesięcy.

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    (18 marca 2020 12:22:32) Bereze też coraz częściej kontrolują autor: gość
    (18 marca 2020 09:20:10) sukcesy drogówki zajmijcię się lepiej kontrolą osób w kwarantannie bo spacerują po mieście, a nie wiecznie sterczycie w tłuśćcu i kasę trzepiecie. Poza tym łapanie za samym znakiem na prostej drodze to nie jest jakiś większy wyczyn ze strony drogówki autor: CB
    (17 marca 2020 20:36:53) nie znacie? ludzie nie słyszeliście o Yanosiku?! autor: Igor
    logo male