Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
15.6°C
Kontakt
gmina Międzyrzec Podlaski

Spektakl podsumował półkolonie teatralne

2 sierpnia 2022 12:12 | autor: Anna Ostapiuk
Spektakl "Kim jestem?" podsumował półkolonie teatralne w Pościszach (fot. GOK Międzyrzec Podlaski)

Dwutygodniowe półkolonie teatralne, które w ramach projektu dofinansowanego środkami Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego zrealizował Gminny Ośrodek Kultury w Międzyrzecu Podlaskim, uwieńczył autorski spektakl "Kim jestem?", do którego scenariusz napisali uczestnicy warsztatów. Wydarzeniu, które miało miejsce 31 lipca w Pościszach, towarzyszyła wystawa fotografii pod tym samym tytułem.

W trakcie spotkania w Pościszach młodzież uczestnicząca w półkoloniach letnich "Lato w teatrze" dofinansowanych przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego zaprezentowała autorski spektakl "Kim jestem?". Scenariusz powstawał podczas zajęć prowadzonych przez Sylwię Hubicę - kreatywne pisanie, Justynę Jary - śpiew i emisja głosu oraz Przemysława Buksińskiego - improwizacja teatralna. Młodzi adepci sztuki teatralnej oparli treść finałowego spektaklu o własne przeżycia i doświadczenia.

Wydarzeniu towarzyszył wernisaż wystawy fotograficznej pod tym samym tytułem "Kim jestem?", na którą złożyły się portrety uczestników projektu.

- Projekt półkolonii teatralnych został połączony z modułem warsztatów teatralnych, wokalnych i kreatywnego pisania. Spektakl w całości przygotowali i wymyślili uczestnicy półkolonii. Trzeba się tym samym pożegnać, ale mam nadzieję, że będzie to początek pierwszej w gminie Międzyrzec Podlaski grupy teatralnej, którą ja poprowadzę. Wiem, że są chętni. Jeśli to nawet nie będzie ta grupa siedemnastu uczestników warsztatów, nawet jeśli będzie ich połowa, to już będzie dobrze. Marzy mi się taka grupa teatralna odkąd tu jestem, ale dotąd nie miałam jeszcze czasu się tym zająć. Teraz jest dobra okazja - zdradza plany na przyszłość dyrektor GOK Sylwia Hubica . - Dzisiejsza sztuka to improwizacja, odbiega od scenariusza i typowych form.

Młodzież stworzyła ciekawą formę spektaklu przestrzennego i zaprosiła swich gości w podróż po lokacjach świetlicy wiejskiej w Pościszach.

fot. GOK Międzyrzec Podlaski

Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

    «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

    Copyright 2020 © Międzyrzec.info
    Lokalny portal informacyjny