YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Śpiewali i grali do widowni online

28 października 2020 18:59:42 | autor: Justyna Madan
Niedawno Art Ovo Centrum Praktyk Artystycznych zorganizowało kolejny koncert w ramach wspierania lokalnej kultury. "Włącz koncert i zostań mecenasem kultury" było hasłem przewodnim tego wydarzenia. Bialski zespół Gładki Żuraff zaśpiewał i zagrał dla fanów przed monitorami komputerów.

fot. Art Ovo

Gładki Żuraff to projekt muzyków znanych m.in. z zespołu Koniec Listopada, NaDahu czy Bumelant. Muzyka, jaką grają jest wypadkową ich gustów. Razem tworzą wybuchową mieszankę styli i bombardują energią ze sceny.

Jak informuje Anna Jakubiuk z Art OVO, koncert był bardzo udany, na żywo, na YouTubie oglądało go kilkadziesiąt osób, chociaż muzycy zaznaczają, że nie jest łatwo grać do kamer zamiast żywej publiczności. Było to dla nich nie lada wyzwaniem, ale się udało. Fani z przyjemnością wzięli udział w koncercie.

Organizacja takiego wydarzenia również nie należy do najłatwiejszych. Dookoła stanęły kamery, po podłogach wiły się kable. - Trzeba wszystko dobrze nagłośnić, ustawić kamery i w trakcie koncertu operować nimi, aby wszystko jak najlepiej pokazać. Potrzebnych jest do tego kilka osób, operatorzy kamer i nagłośnienia. Obraz i dźwięk nie mogą się rozmijać. Dużo pracy i ciągłego czuwania podczas koncertu - wyjaśnia Anna Jakubiuk.

Koncert zespołu Gładki Żuraff był również początkiem nowego projektu kulturalnego, który ma na celu rozwijanie kultury w sieci oraz promowanie młodych artystów. - Koncerty transmitowane na żywo w internecie to szansa na dotarcie do nieograniczonej liczby widzów.  Wspieramy też branżę zajmującą się organizacją koncertów (nagłośnienie, oświetlenie), gdyż koncert online wymaga takiej samej oprawy, jak koncert grany zwykłej scenie - mówi Jakubiuk. - Postanowilismy zamiast biletów zrobić ukłon w stronę publiczności i dać im okazję do udziału nie tylko w odbiorze, ale i współtworzeniu wydarzeń kulturalnych, muzycznych w Art Ovo.  Uruchomiliśmy zbiórkę, którą każdy może zasilić i tym samym stać się mecenasem kultury. Pieniądze ze zbiórki przeznaczymy na organizację kolejnych koncertów online (i nie tylko). Zespoły już stoją w kolejce.

Kolejny koncert prawdopodobnie odbędzie się w listopadzie, zagra zespół z Białej Podlaskiej, ale organizatorzy nie zdradzają jeszcze kto wystąpi na międzyrzeckiej scenie. Uczniowie Art OVO, zarówno muzycy jak i wokaliści, przygotowują natomiast repertuar do świąteczno-noworocznego koncertu.

Projekt Art Ovo . "Włącz koncert i zostań mecenasem kultury" można wspierać finansowo na stronie zrzutki.


 

REKLAMA
reklama

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male