YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Międzyrzec Podlaski

Spod strzechy w XXI wiek - zaproszenie

13 lipca 2021 13:12:51 | autor: Anna Ostapiuk
Już w najbliższą niedzielę w Misiach odbędzie się impreza pod hasłem "Spod strzechy w XXI wiek", której oprawa zostanie utrzymana w klimacie lokalnego folkloru i tradycji ludowej. Gwiazdą wieczoru będzie zespół "Hoyraky" reprezentujący gatunek folk'n'roll.

Impreza odbędzie się 18 lipca na boisku przy szkole podstawowej w Misiach. Rozpocznie się o godz. 14:30, a w jej początkowej fazie przeprowadzone zostaną konkursy kulinane (tradycyjny i nowoczesny) oraz konkurs wokalny dla dzieci. Swoje talenty zaprezentują również lokalni artyści.

Na godz. 18:00, tuż po ogłoszeniu konkursowych wyników, zaplanowano inscenizację regionalną Teatru Obrzędowego w wykonaniu członków Zespołu „Sami Swoi” z Tłuśćca. Wśród atrakcji również wystąpienia stand up i kabaretowe skecze.

Gwiazdą wieczoru będzie niewątpliwie zespół Hoyraky, który w swoim repertuarze, oprócz utworów własnych, posiada popularne pieśni ludowe we współczesnej interpretacji jak i covery zespołów spod znaku ukraińskiego folku.  "Ideą grupy jest wykorzystanie wielokulturowości własnego regionu, jakim jest Podlasie, poprzez łączenie tradycyjnych ukraińskich piosenek ludowych z elementami współczesnego rytmu, wzbogacając je szczyptą rocka i reggae" - tak mówią o sobie muzycy grupy Hoyraky (więcej o zespole ⇒ Hoyraky)

Organizatorami wydarzenia są Gminny Ośrodek Kultury, Stowarzyszenie Przyjazne Misie, Publiczna Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej w Misiach oraz wójt Krzysztof Adamowicz. Impreza realizowana jest przez Stowarzyszenie Przyjazne Misie w ramach dotacji pozyskanej z BLGD na projekt: Organizacja imprezy promującej obszar LSR pt „Spod strzechy w XXI w”, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na 2014-2020.

Szczegółowy program imprezy na poniższym plakacie oraz na stronie urzędu gminy Międzyrzec ⇒ Spod strzechy w XXI wiek.

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male