YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Drelów

Spokój społeczny najważniejszy

18 stycznia 2020 14:18:27 | autor: Anna Ostapiuk
Mieszkańcy Żerocina otrzymali ważną dla nich informację, która wielu pozwoli pogodnie spoglądać w najbliższą przyszłość. Mając na względzie dobro społeczeństwa, zewnętrzny inwestor oficjalnie wycofał się z planów budowy rozległej fermy brojlerów w centrum miejscowości.

W dniu 17 stycznia do Urzędu Gminy Drelów wpłynęło pismo, w którym Iwona i Piotr Mielniccy wnoszą o wycofanie wniosku z dnia 21 września 2018 r. o wydanie decyzji środowiskowej w sprawie „Budowy fermy brojlerów” na posiadanej działce w Żerocinie, jednocześnie informując, iż wycofują się z planowanej inwestycji.

„W nawiązaniu do spotkania z przedstawicielami mieszkańców miejscowości Żerocin i przeanalizowaniu powstałej sytuacji społecznej, stwierdziliśmy, że realizacja inwestycji możliwa jest jedynie w zgodzie z interesem mieszkańców. Jesteśmy zdania, że dobro mieszkańców, spokój społeczny jest ważniejsze, niż budowa fermy. W dzisiejszych czasach takie wartości muszą zawsze stać ponad interesem finansowym. Inwestycja tego rodzaju może być realizowana tylko w zgodzie z interesem mieszkańców i wychodzić naprzeciw ich oczekiwaniom” – informują inwestorzy.

Piotr Mielnicki spotkał się z sołtysem i przedstawicielami rady sołeckiej w obecności starosty Mariusza Filipiuka w Starostwie Powiatowym, by przedstawić swoją decyzję. – W imieniu mieszkańców dziękuję za spotkanie i wspólne pochylenie się nad zaistniałą sytuacją – powiedział sołtys wsi Żerocin Tomasz Bieniek – Wyrażamy wdzięczność państwu Iwonie i Piotrowi Mielnickim za zrozumienie naszej troski o spokojny byt mieszkańców i rozwój naszej miejscowości, którą – mamy nadzieję – będą chętnie zasiedlać młode rodziny. 

 
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    (22 stycznia 2020 19:44:02) RODO Jak w świetle RODO wygląda sprawa publikowania pisma z pełnym adresem inwestorów? autor: ???
    (19 stycznia 2020 12:49:40) Zapraszamy do Międzyrzeca, nasz Burmistrz przyjmuje chętnie wszystkie smrody, z ubojnią Wipasz nie miał żadnego problemu to i tutaj też nie będzie autor: gość
    (19 stycznia 2020 08:12:22) ... A pod miedzyrzecem co... Kiedy realizacja fermy? Mam nadzieję, że Adamowicz za takie zgody będzie obrzucony świńskimi odchodami autor: Eee
    logo male