YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Międzyrzec Podlaski

Sportowy Dzień Dziecka w Rudnikach

9 czerwca 2021 11:05:05 | autor: Anna Ostapiuk
Gmina Międzyrzec przygotowała szereg atrakcji na sportowy Dzień Dziecka. Symulator dachowania, wojskowe manewry, strzelanie z łuku, tory z przeszkodami, animacje i zabawy na dmuchańcach to tylko niektóre z niespodzianek, z których mogły skorzystać dzieci zaproszone do zabawy w Rudnikach.

Gmina Międzyrzec przygotowała na Dzień Dziecka szereg atrakcji (fot. UG Międzyrzec Podlaski)

Gminny Dzień Dziecka na Sportowo pod hasłem „Rodzina Sportem Silna” odbył się 5 czerwca w Rudnikach, a w zabawie wzięło udział prawie 350 osób. Moc atrakcji zapewnili nie tylko organizatorzy, ale także partnerzy wydarzenia.

I Warszawska Brygada Pancerna z Wesołej przygotowała wystawę broni i przejażdżki wojskową terenówką, a uczestnicy zabawy mogli sprawdzić działanie wykrywacza metalu i noktowizora. Ochotnicza Straż Pożarna „Stołpno” udostępniła symulator dachowania, zachęcała również do jazdy quadem i niedawno karetką do ratownictwa wodnego. Centrum Aktywności Lokalnej zaprosiło do gry w piłkę nożną 1×1 oraz strzelania z łuku do tarcz, a Gminna Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Międzyrzecu Podlaskim przygotowała tor z przeszkodami.

Nie zabrakło zabaw animacyjnych, zagadek i ciekawych lektur przygotowanych przez Gminną Bibliotekę Publiczną oraz malowania włosów i twarzy, kolorowych warkoczyków i skręcanie balonów, które zapewnili pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury. Stowarzyszenie Moja Gmina udostępniło dmuchane kule bumper balls, a dodatkową atrakcją, licznie obleganą przez maluchy, były wielkie dmuchańce. Dzieciom, które jako pierwsze zdobyły zaliczenie wszystkich przygotowanych atrakcji, wręczono 29 nagród rzeczowych ufundowanych przez GOK i Stowarzyszenie oraz pamiątkowe dyplomy.

- Wydarzenie nie przebiegłoby tak sprawnie, gdyby nie ogromne wsparcie dyrekcji i pracowników Publicznej Szkoły Podstawowej im. Karola Krysińskiego w Rudnikach, którym serdecznie dziękujemy za udostępnienie i przygotowanie terenu boiska i terenu wokół szkoły, pomoc przy oznakowaniu placu, użyczenie nagłośnienia oraz wsparcie podczas przeprowadzania konkurencji sportowych. Bez państwa zaangażowania ta impreza by się nie odbyła - podkreśla dyrektor GOK Sylwia Hubica. W wydarzeniu uczestniczyli m.in. wójt Krzysztof Adamowicz i jego zastępca Michał Teofilski, radni Jarosław Czapski, Edward Kopron i Piotr Siłaczuk oraz dyrektor PSP w Rudnikach Monika Swórska.
 
___________________________
Źródło: GOK Międzyrzec Podlaski


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male