YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Drelów

Spotkanie autorskie z Pawłem Reszką - zaproszenie

29 października 2019 18:10:46 | autor: Anna Ostapiuk
Gminna Biblioteka Publiczna w Drelowie zaprasza na spotkanie autorskie z Pawłem Piotrem Reszką, specjalistą od reportażu społecznego, autorem nagrodzonej za Reportaż Literacki książki "Diabeł i tabliczka czekolady".

Paweł Piotr Reszka -  dziennikarz i reportażysta, skończył historię na UMCS w Lublinie i podyplomowe dziennikarstwo na UW. Od 2002 r. pracuje w lubelskiej „Gazecie Wyborczej”, gdzie redaguje piątkowy magazyn. Reportaże publikuje głównie w „Dużym Formacie”. Dwukrotnie nominowany do nagrody Grand Press - za tekst o pięcioletnim internetowym romansie z tragicznym finałem oraz za reportaż o ciężko chorym Krystianie, którego rodzice chronią przed szpitalem, bo wiedzą, że tam szybko by umarł. W 2016 r. został laureatem Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego w kategorii Reportaż Literacki za książkę "Diabeł i tabliczka czekolady", będącej odartym z lukru obrazem życia współczesnych mieszkańców Lubelszczyzny.

Spotkanie autorskie z Pawłem Piotrem Reszką, które odbędzie się 4 listopada (poniedziałek) o godz. 17:00 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Drelowie, będzie świetną okazją do przedpremierowego zapoznania się z tematyką najnowszej książki reportażysty "Płuczki. Poszukiwacze żydowskiego złota".
Zbiór reportaży o ludziach, którzy rozkopywali po wojnie tereny byłych obozów zagłady w Bełżcu i Sobiborze, zostanie wydany nakładem wydawnictwa Agora już 13 listopada.

Na terenie byłych obozów zagłady w Sobiborze i Bełżcu, w mogiłach setek tysięcy ofiar mieszkańcy pobliskich wsi
przez wiele lat prowadzili wykopki w poszukiwaniu „żydowskiego złota”.
Reporter Paweł Piotr Reszka odkrywa przed nami tę wstrząsającą historię.

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male