Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
5.6°C
Kontakt
gmina Drelów

Spotkanie autorskie z Pawłem Reszką - zaproszenie

29 października 2019 18:10 | autor: Anna Ostapiuk

Gminna Biblioteka Publiczna w Drelowie zaprasza na spotkanie autorskie z Pawłem Piotrem Reszką, specjalistą od reportażu społecznego, autorem nagrodzonej za Reportaż Literacki książki "Diabeł i tabliczka czekolady".

Paweł Piotr Reszka -  dziennikarz i reportażysta, skończył historię na UMCS w Lublinie i podyplomowe dziennikarstwo na UW. Od 2002 r. pracuje w lubelskiej „Gazecie Wyborczej”, gdzie redaguje piątkowy magazyn. Reportaże publikuje głównie w „Dużym Formacie”. Dwukrotnie nominowany do nagrody Grand Press - za tekst o pięcioletnim internetowym romansie z tragicznym finałem oraz za reportaż o ciężko chorym Krystianie, którego rodzice chronią przed szpitalem, bo wiedzą, że tam szybko by umarł. W 2016 r. został laureatem Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego w kategorii Reportaż Literacki za książkę "Diabeł i tabliczka czekolady" , będącej odartym z lukru obrazem życia współczesnych mieszkańców Lubelszczyzny.

REKLAMA

Spotkanie autorskie z Pawłem Piotrem Reszką, które odbędzie się 4 listopada (poniedziałek) o godz. 17:00 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Drelowie , będzie świetną okazją do przedpremierowego zapoznania się z tematyką najnowszej książki reportażysty "Płuczki. Poszukiwacze żydowskiego złota" .
Zbiór reportaży o ludziach, którzy rozkopywali po wojnie tereny byłych obozów zagłady w Bełżcu i Sobiborze, zostanie wydany nakładem wydawnictwa Agora już 13 listopada.

Na terenie byłych obozów zagłady w Sobiborze i Bełżcu, w mogiłach setek tysięcy ofiar mieszkańcy pobliskich wsi
przez wiele lat prowadzili wykopki w poszukiwaniu „żydowskiego złota”.
Reporter Paweł Piotr Reszka odkrywa przed nami tę wstrząsającą historię.

Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

    «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

    Copyright 2020 © Międzyrzec.info
    Lokalny portal informacyjny