Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
12.6°C
Kontakt
miasto Międzyrzec Podlaski

Spotkanie autorskie z Ryszardem Kornackim

16 września 2015 11:54 | autor: redakcja

W najbliższy piątek, 18 września, w Miejskim Ośrodku Kultury odbędzie się spotkanie z Ryszardem Kornackim. Pisarz zaprezentuje swój najnowszy tomik poezji „Lublin z pamięci i snu”.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 17 w holu MOK (hol Kina Sława). Gośćmi będą między innymi Waldemar Michalski, krytyk literacki i publicysta oraz Krzysztof Anin Kuzko, artysta fotografik. Na wydarzenie zapraszają: Miejski Ośrodek Kultury, Międzyrzeckie Stowarzyszenie Teatralne oraz Związek Literatów Polskich.

Ryszard Kornacki urodził się w 1940 roku w Lublinie. Ukończył studia polonistyczne na UMCS. Do Międzyrzeca Podlaskiego przyjechał w 1962 roku. Jest organizatorem Ogólnopolskiego konkursu Literackiego im. Marii Konopnickiej, autorem wielu tomów wierszy, współautorem antologii i almanachów, laureatem ogólnopolskich konkursów poetyckich. Dwukrotnie otrzymał Nagrodę Literacką im. Józefa Czechowicza. Jego najnowsza książka, która ukazała się nakładem wrocławskiego wydawnictwa ZET, to zbiór 46 utworów, w których autor wraca pamięcią do rodzinnego miasta – Lublina.

Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

    «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

    Copyright 2020 © Międzyrzec.info
    Lokalny portal informacyjny