YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Drelów

Spotkanie z tradycją wielkanocną

29 marca 2018 08:15:19 | autor: redakcja
Tradycyjnie w Niedzielę Palmową w Żerocinie można było podziwiać piękne palmy i pisanki wielkanocne.

Tradycyjna Niedziela Palmowa w Żerocinie (fot. miedzyrzec.info)

 

W Domu Ludowym zorganizowano wielkanocne spotkanie połączone z Przeglądem Pieśni Wielkopostnych i konkursami na najpiękniejsze pisanki oraz palmy. Po mszy świętej w kaplicy pw. Miłosierdzia Bożego barwny orszak z palmami wyruszył do Domu Ludowego. Po ciepłym poczęstunku przygotowanym przez miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich zebrani wysłuchali koncertu pieśni wielkopostnych. Na scenie wystąpiły zespoły śpiewacze z Żerocina i Szóstki, “Worsianki” z Wors, “Kalina” z Łózek oraz "Bagnoszki” z Drelowa.

Najważniejszym punktem spotkania było ogłoszenie wyników konkursów. Najpiękniejszą pisankę wielkanocną techniką współczesną wykonała Marianna Kalinka z Szóstki (pisanka frywolitkowa). Drugie miejsce przyznano dla Elżbiety Panasiuk z Żerocina (pisanka sznurkowa), a trzecie – Katarzynie Ignaciuk z Szóstki (pisanka frywolitkowa i sznurkowa). Wyróżniono również pracę Haliny Woch z Żerocina.

W konkursie na pisankę wielkanocną wykonaną techniką tradycyjną wygrała Elżbieta Panasiuk z Żerocina, druga była Natalia Ostapiuk z Żerocina, a trzecia Stanisława Grochowska z Drelowa. W kategorii palm wielkanocnych wykonanych indywidualnie zwyciężyła Krystyna Bondaruk z Szóstki. Drugie miejsce przyznano Zuzannie Zalewskiej z Wors, a trzecie Barbarze Kozłowiec z Łózek.

W kategorii grupowej najwyższe noty uzyskała palma wykonana przez Koło Gospodyń Wiejskich z Żerocina. Drugie miejsce zajęło Koło Gospodyń Wiejskich z Wors, a trzecie Koło Gospodyń Wiejskich z Szóstki. Przyznano ponadto wyróżnienie dla Zespołu Śpiewaczego “Kalina” z Łózek.

Honorową specjalną nagrodę otrzymały Jadwiga Jaworska, Stanisława Grochowska, Halina
Michalczuk i Urszula Kowalczyk. Panie tworzą Zespół Śpiewaczy “Bagnoszki”. Wykonana przez nie palma nie brała udziału w żerocińskim konkursie, ponieważ wcześniej zdobyła pierwsze miejsce podczas V Przeglądu Tradycji Powiatowych w Sosnówce.

Zwycięzcom nagrody wręczał wójt Piotr Kazimierski oraz dyrektor Gminnego Centrum Kultury Wiesława Zaremba.


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male