YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Sprawdzili wiedzę o zdrowiu psychicznym

5 października 2018 21:09:35 | autor: Redakcja / Wioletta Bielecka (powiat bialski)
28 września w Zespole Szkół Ekonomicznych w Międzyrzecu Podlaskim odbył się etap powiatowy VI Regionalnej Olimpiady Wiedzy O Zdrowiu Psychicznym, w której uczestniczy pięć powiatów: bialski, parczewski, włodawski, lubartowski i rycki.

Etap powiatowy VI Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym (fot. www.powiatbialski.eu)

Celem Olimpiady jest poszerzenie wiedzy w zakresie szeroko pojętego zdrowia psychicznego, czyli realizacja celów Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego oraz Powiatowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego na lata 2017-2022.

Etap powiatowy poprzedzony był etapem szkolnym (21 września), przeprowadzonym w wielu szkołach przez nauczycieli – koordynatorów szkolnych. Do etapu powiatowego w powiecie bialskim przeszło 16 uczniów z 6 szkół ponadpodstawowych. Prawidłowy przebieg egzaminu testowego oraz wyłonienie laureatów zapewniło Jury w składzie: Anna Maciejczuk (Przewodnicząca) – psycholog z Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Białej Podlaskiej Filia w Międzyrzecu Podlaskim, Elżbieta Głowińska – pracownik Wydziału Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Białej Podlaskiej oraz Anna Jureczek (sekretarz) – koordynator powiatowy olimpiady, pracownik Wydziału Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Białej Podlaskiej.

Wyniki

1. Wiktoria Kopron (Liceum Ogólnokształcące im. gen. Wł. Sikorskiego w Międzyrzecu Podlaskim) - nagroda 300 zł
2. Jakub Czwerko (Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Wł. Sikorskiego w Międzyrzecu Podlaskim) - nagroda 250 zł
3. Mateusz Jaszczuk (Liceum Ogólnokształcącego im. Wł. Zawadzkiego w Wisznicach) - nagroda 150 zł

Laureaci z LO im. Sikorskiego byli pod opieką koordynatora szkolnego – Anny Butrym, natomiast licealista z Wisznic współpracował z koordynatorem szkolnym Anną Romanowicz. Koordynatorem powiatowym olimpiady w powiecie bialskim jest Pani Anna Jureczek – inspektor ds. promocji i ochrony zdrowia Starostwa Powiatowego w Białej Podlaskiej.

Finał VI Regionalnej Olimpiady Wiedzy O Zdrowiu Psychicznym odbędzie się 10 października we Włodawi.


Etap powiatowy olimpiady o Zdrowiu Psychicznym


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male