Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
-1.4°C
Kontakt
miasto Międzyrzec Podlaski

Srebrna tarcza „Ekonomika”

16 stycznia 2023 13:43 | autor: redakcja/ZSE

Powody do zadowolenia mogą mieć nauczyciele i dyrekcja Zespołu Szkół Ekonomicznych. Placówka zaliczyła duży awans w prestiżowym rankingu „Perspektyw”, zdobywając tzw. srebrną tarczę.

Głównymi adresatami rankingu są uczniowie i ich rodzice, którzy muszą podjąć bardzo ważną decyzję dotyczącą wyboru dalszej ścieżki kształcenia. Ranking „Perspektyw” stanowi pomoc dla młodych ludzi w wyborze liceum lub technikum – szkoły, która doprowadzi ich do studiów i ułatwi zdobycie wymarzonego zawodu. Informacje mogą czerpać z pięciu rankingów, w tym dwóch głównych: Rankingu Liceów Ogólnokształcących 2023 i Rankingu Techników 2023 oraz trzech ogólnopolskich rankingów dodatkowych: Rankingu Maturalnego Liceów Ogólnokształcących 2023, Rankingu Maturalnego Techników 2023 oraz Rankingu Szkół Olimpijskich 2023.

W XXV edycji Rankingu Liceów i Techników „Perspektywy” przeanalizowały wyniki 1360 liceów ogólnokształcących (spośród 2200) i 1185 techników (spośród 1745), które spełniły kryterium wejścia do Rankingu.

Kryteria Rankingu Techników 2023 to: sukcesy szkoły w olimpiadach (20%), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (20%), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (30%) oraz wyniki egzaminu zawodowego (30%).

Zespół Szkół Ekonomicznych znalazł się na 263 pozycji w Rankingu Głównym Techników 2023 (awans o 228 pozycji w stosunku do roku 2022) oraz na 241 w Rankingu Maturalnym Techników 2023 w Polsce (w minionym roku miejsce 270). W województwie lubelskim tym samym uplasował się na 15 miejscu wśród szkół technicznych.

„Nasza obecność w Rankingu >Perspektyw< staje się już tradycją szkoły. Jest to kolejna nasza tarcza, a wyniki świadczą o tym, iż Zespół Szkół Ekonomicznych od lat kształci młodzież na najwyższym poziomie, nie tylko w zakresie przedmiotów zawodowych, ale również ogólnokształcących. Wysoka pozycja szkoły w rankingu jest dla nas powodem do dumy, a dla przyszłych absolwentów szkół podstawowych może stanowić cenną wskazówkę w wyborze miejsca dalszej nauki” - powiedział Robert Matejek, dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych w Międzyrzecu Podlaskim.

REKLAMA
REKLAMA
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

    «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

    Copyright 2020 © Międzyrzec.info
    Lokalny portal informacyjny