10.5°C

Stalówka odprawiona

27 maja 2013 10:08 | autor: mw
Juniorzy starsi: Huragan Międzyrzec - Stal Kraśnik 5:1 (25.05.2013)

Juniorzy starsi Huraganu pokonali Stal Kraśnik 5:1 i są bardzo blisko awansu do I Wojewódzkiej Ligi Juniorów Starszych.

Intensywne opady deszczu spowodowały, że płyta główna międzyrzeckiego stadionu nie nadawała się w sobotę do gry. Spotkanie rozegrano więc na nienajlepszym bocznym boisku. Lepiej czuli się na nim goście, którzy fragmentami prezentowali się lepiej od międzyrzeczan. Huragan jednak nieprzypadkowo jest liderem II Wojewódzkiej Ligi Juniorów Starszych. I ma w swoim składzie Piotrka Wojtczuka…

To właśnie najlepszy napastnik Huraganu otworzył w 10 minucie wynik tego spotkania po indywidualnej akcji. Była to jedyna bramka strzelona w pierwszej połowie. Na kolejną trzeba było czekać aż do 52 minuty. Kapitalnym zagraniem popisał się wtedy Łukasz Bartoszuk, który w pełnym biegu dośrodkował do Krystiana Kociszewskiego, a ten głową skierował piłkę w górny róg bramki przeciwników. W 58 minucie ponownie do siatki trafił Piotrek Wojtczuk, po podaniu Przemka Sergieja. Dwie minuty później goście wykorzystali nieporozumienie w naszej defensywie i zdobyli honorowego gola. W 81 minucie na listę strzelców wpisał się Rafał Kwaśniewski, który egzekwował rzut wolny po faulu na nim. Przymierzył dokładnie w górny róg bramki podwyższając na 4:1. W 90 minucie z rzutu wolnego dośrodkował w pole karne Przemek Sergiej, a Piotrek Wojtczuk przedłużył głową lot piłki przelobowując bramkarza gości.

- Wynik nie odzwierciedla przebiegu spotkania – przyznaje Jacek Syryjczyk. - Stal miała więcej z gry i nie zasłużyła na tak wysoka porażkę. My strzeliliśmy bardzo ładne bramki po fajnych akcjach, jednak zespołowo nie prezentowaliśmy się najlepiej, co niestety jest efektem tego, że nie wszyscy regularnie pojawiają się na treningach. W minionym tygodniu frekwencja na nich była fatalna – nie ukrywa trener Huraganu.

Huragan Międzyrzec - MUKS Stal Kraśnik 5:1 (1:0)

Bramki dla Huraganu: Wojtczuk 10, 58 i 90, K. Kociszewski 52, R. Kwaśniewski 81

Huragan: Makaruk – Sergiej, Marczuk, Skrodziuk (72’ Mojs), F. Kwaśniewski, Bartoszuk, Adamczyk (85’ Lipiński), R. Kwaśniewski, Puścian, Wojtczuk, K. Kociszewski (77’ P. Kociszewski).