Statuetki przyznawane przez starostę to już tradycja. Otrzymują je przedsiębiorstwa, samorządy, instytucje czy organizacje za swoją działalność, która ma wpływ na rozwój zarówno gospodarczy jak i społeczny oraz szczególną promocję powiatu.
Gala rozpoczęła się koncertem Anny Hameli, laureatki "Szansy na sukces" Wojciecha Manna i Elzbiety Skrętkowskiej - piosenką Bajmu "Ta sama chwila". Piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstów przedstawiła głównie francuski repertuar. Następnie w imieniu władz powiatu bialskiego gości przywitał przewodnicący rady Mariusz Kiczyński. - To dla mnie bardzo wielki zaszczyt i wyróżnienie móc państwa przywitać. Już po raz dwudziesty się tutaj spotykamy, aby wręczyć najlepszym z najlepszych w powiecie bialskim specjalne wyróżnienie. Te statuetki to symbol sukcesu i wiary we własne siły - mówił Mariusz Kiczyński.
- Dwadzieścia lat to kawał czasu, to piękny jubileusz i wiele bardzo ważnych wydarzeń - mówił natomiast starosta Mariusz Filipiuk. - Wiem, że prowadzenie działalności gospodarczej zawsze wiąże się z jakimiś trudnościami. Mam jednak głęboką nadzieję, że poradzicie sobie państwo ze wszystkimi przeciwnościami i za rok spotkamy się w jeszcze większym gronie. Możemy dzisiaj podsumować 2019 rok, nagrodzić i docenić wszystkich, którzy podjęli trud i wysiłek i wykonali swoją pracę. To właśnie państwo jesteście fundamentem, na którym budujemy znaczenie i pozycję naszego powiatu. Stanowicie niezwykle cenny wkład w życie gospodarcze i kulturalne powiatu. Jesteście motorem napędowym postępu polskiej gospodarki.
Wśród wyróżnionych znalazła się Firma Handlowo-Usługowa Łukasz Filipiuk w Międzyrzecu Podlaskim. Firma rozpoczęła działalność 2 maja 2011 roku, przedsiębiorstwo prowadzone jest w formie indywidualnej działalności gospodarczej, działając w branży odzyskiwania i recyklingu odpadów i detalicznym skupie złomu stalowego, żeliwnego oraz metali kolorowych. Firma świadczy również usługi przeładunkowe i transportowe towarów oraz usługi w zakresie pomocy drogowej. Od początku działalności firma przyczyniła się do szeroko rozumianej ekologii. Wspomaga szkoły w konkursie "Czysta ziemia", bierze czynny udział w działaniach społecznych, wspiera działalność zespołów ludowych. Co roku pomaga na rzecz organizacji "Podaj dziecku pomocną dłoń" z Międzyrzeca Podlaskiego, oraz na rzecz międzyrzeckiego stowarzyszenia motocyklowego i stowarzyszenia rozwoju żeglarstwa, które organizują zbiórki krwi. Przedsiębiorstwo jest zaangażowane w pomoc Straży Pożarnej zarówno ochotniczej jak i państwowej.
- Jesteśmy pozytywnie zaskoczeni, nie spodziewaliśmy się, ale wyróżnienie mobilizuje nas do dalszego działania. Mamy plany inwestycyjne na przyszłosć i będziemy o nie walczyć. Nasza branża zajmuje się skupem złomu surowców wtórnych, mamy chyba najnowocześniejszą w powiecie stację pojazdów. Oczywiście dużo zawdzięczamy rodzinie, a przede wszystkim naszym pracownikom, bez nich by się nam nie udało - mówią Łukasz i Marcin Filipiuk, właściciel oraz kierownik firmy.
Pozostali wyróżnieni statuetkami Dobre, bo Bialskie: Firma Handlowo-Zaopatrzeniowa „Agro-Handel” w Polubiczach Wiejskich, Sanktuarium Błogosławionych Męczenników Podlaskich w Pratulinie, Stacja Pogotowia Ratunkowego SPZOZ w Białej Podlaskiej.
Złote statuetki z okazji jubileuszowej gali otrzymali: Bank Spółdzielczy w Łomazach, Muzeum im. J.I. Kraszewskiego w Romanowie, Przedsiębiorstwo Robót Drogowych S.A. w Białej Podlaskiej, Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Mika w Janowie Podlaskim, Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Bialbud w Białej Podlaskiej.
W tym roku gminą, liderem samorządności została gmina Wisznice. W zeszłym roku liderem było miasto Międzyrzec Podlaski. W ciągu 20 lat, wręczno do tej pory sto wyróżnień.
«Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»
Copyright 2020 © Międzyrzec.info
Lokalny portal informacyjny